4 C
Скопје

Категорија: Регион

Вести Регион

Драма во Љубљана: Обид за киднапирање, едно лице убиено

Слободен печат
По драма во градски автобус во Љубљана, убиено е едно лице откако еден човек се заканил дека ќе го киднапира возилото и потоа ќе го...
Вести Регион

По роамингот следува договор за признавање на дипломите на Балканот

МИА Агенција
По договорот за роамингот следуваат натамошни предизвици, односно договор за признавање на дипломите за одредени професии на Западен Балкан, изјави денеска во Белград, генералната секретарка...
Вести Регион

Санадер попладнево спроведен во затворот „Реметинец“

Слободен печат
Поранешниот хрватски премиер попладнево со полициска придружба е однесен во затворот Реметинец, каде треба да отслужи 6 годишна казна затвор за случајот ,,Планинска” , за...
Вести Регион

СИРИЗА: Нова демократија со позицијата во македонското прашање го одбира радикално десничарскиот табор

МИА Агенција
Писмото од 33 европратеници испратено до Комисијата за Нобеловата награда со поддршка за номинацијата на Зоран Заев и Алексис Ципрас, беше причина од грчката владејачка...
Вести Регион

САД со 37 блиндирани возила за Албанија

Слободен печат
САД донираа 37 блиндирани возила за албанските вооружени сили од марката „Интернешнал макс про МРАП“ наменети за употреба од страна на албанските воени структури како...
Вести Регион

Србија ја разгледува опцијата за зголемување на таксата за производите од Косово

Слободен печат
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, изјави дека единственото решение за бранење на српските интерси по зголемувањето на таксите од страна на Косово е и Србија...
Вести Регион

Потпишан регионалниот договор за укинување на роамингот во Западен Балкан

Слободен печат
Земјите од Западен Балкан потпишаа договор за целосно укинување на роамингот. На вториот дигитален самит во Белград денеска потпис на договорот ставија претставници на владите...
Вести Регион

Протести во Белград: Луѓе на сила се обидуваат да влезат во општинската зграда, две жени полесно повредени (ВИДЕО)

Слободен печат
Во соседна Србија, во Белград и денеска се одржуваат низа на протести. Како што пренесува Курир.рс, на денешните протести се повредени две жени. Додека во...
Вести Регион

Србин ја искасапил поранешната сопруга, а потоа се обесил на имотот на зетот и ќерката

Слободен печат
Педесет и седумгодишен Србин ја заклал 51-годишната сопруга во подрумот на зградата во која живеела, а потоа се обесил на имотот на зетот и ќерката....