2 C
Скопје

Категорија: Филм и ТВ

Магазин Филм и ТВ

Почина омилениот полицаец од филмовите – Синот го пронашол мртов во креветот

Слободен печат
Познатиот глумец Џеси Лоренс Фергусон, кој се прослави со улогата на жестокиот полицаец во филмот „Жестоки момци“, почина во петокот во Калифорнија. Фергусон имаше 77...
Магазин Филм и ТВ

Официјално: Рами Малек ќе глуми во новиот филм за Џејмс Бонд

Слободен печат
Оскаровецот Рами Малек ќе биде дел од актерската екипа за новиот филм за славниот британски таен агент Џејмс Бонд, пренесува „Би-Би-Си“. Станува збор за вкупно...
Магазин Филм и ТВ

ПОЗНАТАТА СЕРИЈА ИНСПИРИРАНА ОД ЈУГОСЛАВИЈА? Што вели авторот за тоа?

Слободен печат
Серијата „Игра на тронови“ постана светски феномен, а во моментов се прикажува последната сезона. Авторот Џ.Р.Р. Мартин признал дека инспирацијата за неговото маестрално дело бил...
Магазин Филм и ТВ

Трејлер за документарецот за Бијонсе на Нетфликс

Слободен печат
Нетфликс го објавија првиот трејлер за филмот „Homecoming: A Film by Beyonce“. Според она што може да се види на видеото, документарецот ќе биде посветен...
Магазин Филм и ТВ

Убиен Бредли Волш од „Трејнспотинг 2“

Слободен печат
Глумецот Бредли Велш (42), кој го глумеше мафијашкиот бос Дојл во филмот Трејнспотинг Т2, убиен е во престрелка во Единбург. Поранешниот боксер е пронајден мртов...
Магазин Филм и ТВ

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Почина детската ѕвезда на „Би-Би-Си“

Слободен печат
Ѕвездата на детската програма на „Би-Би-Си“, Маја Лесија Нејлор, почина на 16-годишна возраст. Веста за нејзината смрт беше објавена на страната на „Би-Би-Си“. „Со неизмерна...
Магазин Филм и ТВ

Почина Биби Андерсон: Беше една од најдрагите актерки на Бергман

Слободен печат
Шведската глумица Биби Андерсон, една од најомилените глумици на Ингмар Бергман, почина на 83 годишна возраст, објави нејзината ќерка Џени Гред Далстарнд. Андерсон глумеше во...
Магазин Филм и ТВ

ЖИВОТОТ Ѝ БИЛ СУРОВ: Познатата актерка од „Игра на тронови“ преживеала вистински пекол

Слободен печат
Популарната Лина Хиди во „Игра на тронови“ толкува еден од најомразените ликови, Серси Ланистер, но тоа не ја прави помалку почитувана меѓу фановите на серијата....
Магазин Филм и ТВ

СÈ БИЛО ЛАГА: Најголемите лажни холивудски љубовни врски

Слободен печат
Љубовните врски и браковите на холивудските и музичките ѕвезди изгледаат како да се бајка – имаат пари, имаат популарност, имаат убав живот. Освен оние кои...
Магазин Филм и ТВ

Пет одлични психолошки трилери

Слободен печат
Ако го обожавате овој жанр на филмови, следете ги нашите пет предлози и уживајте во возбудлив филмски маратон. Terminal Контроверзен филм кој го следи животот...