Категорија: Филм и ТВ

Магазин Филм и ТВ

Трејлер за документарецот за Бијонсе на Нетфликс

Слободен печат
Нетфликс го објавија првиот трејлер за филмот „Homecoming: A Film by Beyonce“. Според она што може да се види на видеото, документарецот ќе биде посветен...
Магазин Филм и ТВ

Убиен Бредли Волш од „Трејнспотинг 2“

Слободен печат
Глумецот Бредли Велш (42), кој го глумеше мафијашкиот бос Дојл во филмот Трејнспотинг Т2, убиен е во престрелка во Единбург. Поранешниот боксер е пронајден мртов...
Магазин Филм и ТВ

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Почина детската ѕвезда на „Би-Би-Си“

Слободен печат
Ѕвездата на детската програма на „Би-Би-Си“, Маја Лесија Нејлор, почина на 16-годишна возраст. Веста за нејзината смрт беше објавена на страната на „Би-Би-Си“. „Со неизмерна...
Магазин Филм и ТВ

Почина Биби Андерсон: Беше една од најдрагите актерки на Бергман

Слободен печат
Шведската глумица Биби Андерсон, една од најомилените глумици на Ингмар Бергман, почина на 83 годишна возраст, објави нејзината ќерка Џени Гред Далстарнд. Андерсон глумеше во...
Магазин Филм и ТВ

ЖИВОТОТ Ѝ БИЛ СУРОВ: Познатата актерка од „Игра на тронови“ преживеала вистински пекол

Слободен печат
Популарната Лина Хиди во „Игра на тронови“ толкува еден од најомразените ликови, Серси Ланистер, но тоа не ја прави помалку почитувана меѓу фановите на серијата....
Магазин Филм и ТВ

СÈ БИЛО ЛАГА: Најголемите лажни холивудски љубовни врски

Слободен печат
Љубовните врски и браковите на холивудските и музичките ѕвезди изгледаат како да се бајка – имаат пари, имаат популарност, имаат убав живот. Освен оние кои...
Магазин Филм и ТВ

Пет одлични психолошки трилери

Слободен печат
Ако го обожавате овој жанр на филмови, следете ги нашите пет предлози и уживајте во возбудлив филмски маратон. Terminal Контроверзен филм кој го следи животот...
Магазин Филм и ТВ

„Игра на тронови“ – факти кои можеби не сте ги знаеле

Слободен печат
Во пресрет на долгоочекуваната премиера на осмата сезона на „Игра на престолите“, еве некои интересни факти за серијата кои можеби не сте ги знаеле. Снимањето...
Магазин Филм и ТВ

Погледнете го првиот трејлер за филмот „Џокер“ ВИДЕО

Слободен печат
Со Жоакин Феникс во главната улога, Ворнер брос го објави првиот трејлер за филмот „Џокер“, кој е дел од светот на „Ди си комикс“. Режисер...