Категорија: Филм и ТВ

Магазин Филм и ТВ

„Секоја година по една недела во карантин“: Идрис Елба предизвика бурни реакции на Твитер!

Слободен печат
Славниот британски актер, музичар и продуцент Идрис Елба предизвика бурни реакции на Твитер, откако рече дека мисли оти светот би требало да биде во карантин...
Магазин Филм и ТВ

Роден е Иги Поп, а почина Нина Симон и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
Денешниот ден низ историјата на музиката, 21 април, го одбележуваат неколку значајни настани за кои подетално ќе можете да прочитате во продолжение… 1947 – Роден...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Холивудска приказна која го крши срцето: Животот не му поделил добри карти, но неговата храброст и оптимизмот се инспирација!

Слободен печат
Вечно ќе остане запаметен како Супермен, но многумина не знаат дека тој всушност тоа бил и во приватниот живот… View this post on Instagram Street...
Магазин Филм и ТВ

Се гледаат во еден здив: Поминете го карантинот со некоја од овие пет серии! (ВИДЕО)

Слободен печат
Моментално е на сила најдолгиот велигденски карантин кој трае 85 часа, а за време на кој денеска сите дома ќе го прославиме и најрадосниот христијански...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Лејди Гага го обединува светот: Вечерва во 20 часот гледајте го виртуелниот концерт со повеќе од 100 светски изведувачи

Слободен печат
Пејачката Лејди Гага е дел од организацијата на проектот „Еден свет: Заедно дома“, кој ќе се одржи вечерва и ќе биде виртуелна телевизиска манифестација, со...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „The banker“ на фасцинантен начин ја опишува борбата против расизмот во САД

Михаило Донев
Филмската сезона за 2020 година е веќе отворена, а некои од новите остварувања се достапни и можете да ги погледнете на интернет. Поради ова, за...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Шерон Стоун на 62 години позираше за „Вог“ и си ја „отвори душата“: Се допишувам со разни чудаци и затвореници (ВИДЕО)

Слободен печат
По два пропаднати бракови и неколку неуспешни врски, актерката Шерон Стоун призна дека одлучила да пронајде нова љубов преку апликациите за запознавање. Во големо интервју...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Нема теорија во овој страшен лик да го препознаете едниот од најубавите актери на светот! (ФОТО)

Слободен печат
Долгоочекуваниот филм во кој улогата на мафијашот Ал Капоне ќе ја толкува неодоливиот актер Том Харди, наскоро би требало да биде објавен. Филмот требаше да...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Како Дејвид Боуви стана Зиги: Погледнете го првиот инсерт од филмот „Stardust“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Објавен е првиот инсерт од остварувањето „Stardust“, филм за пејачот Дејвид Боуви, во кој славниот музичар го глуми актерот Џони Флин. Во објавената секвенца Флин...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо нудат улога во филм на Скорсезе за оние кои ќе донираат! (ВИДЕО)

Еспресо
Холивудските ѕвезди Роберт Де Ниро (76) и Леонарди Дикаприо (45) го промовираат предизвикот наречен „All In Challenge“, а се повеќе познати личности се преклузуваат во...