Категорија: Филм и ТВ

Магазин Филм и ТВ

БРЕД, ЛЕО И МАРГО БЛЕСНАА: Канска премиера на „Беше еднаш во Холивуд“ (ФОТО)

Слободен печат
Пред точно 25 години Тарантино исто така промовираше свој филм на Канскиот фестивал и тоа „Евтини приказни“....
Магазин Филм и ТВ

СЕ ОГЛАСИ АВТОРОТ: Во книгите многу ликови од „Игра на тронови“ преживуваат

Слободен печат
Впечатоците се најразлични, на некои им се допаѓа завршницата, на други не, а има и такви кои се сосема рамнодушни кон целата серија....
Магазин Филм и ТВ

Почина познатиот актер!

Слободен печат
Утринава е пронајдено неговото тело. Актерот Ерик Мичелс (54) пронајден е мртов во својот дом во Лондон, откако му била вбризгана прекумерна доза GHB –...
Магазин Филм и ТВ

ЏАБЕ ГЛЕДАВТЕ! Ужасен крај на „Игра на тронови“, фановите побеснеа: Крајот беше целосно БЕСМИСЛЕН!

Слободен печат
Најгледаната серија на сите времиња „Игра на тронови“, официјално е завршена, а голем број фанови останаа разочарани, пренесува српски Курир. Ниту еден серијал досега не...
Магазин Филм и ТВ

ПОДОБРО ОД СЦЕНАРИОТО: 10 тајни од снимањето на „Игра на тронови“

Слободен печат
Што се случувало зад камерите на снимањето на серијата која никого не остави рамнодушен?...
Магазин Филм и ТВ

ПЕТИЦИЈА ЗА НОВО СЦЕНАРИО: РАЗОЧАРУВАЧКИ КРАЈ на најгледаната серија на сите времиња?!

Слободен печат
Писателот Џ.Р.Р. Мартин, свесен дека приказната се одвои од неговата книга, смета дека не било лесно да се гледа како ликовите се претвораат во нешто...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Арнолд Шварценегер нападнат на настан во Јужна Африка (ВИДЕО)

Слободен печат
Бившиот гувернер на Калифорнија разговарал со фановите на спортскиот настан „Арнолд класик Африка“, кога еден маж го удрил во грбот. Напаѓачот е фатен по инцидентот....
Магазин Филм и ТВ

Се самоуби глумецот од „Тор“ и „Терминатор“: МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА ТРАМП, па скокнал од мост!

Слободен печат
Актерот Исак Капи (43), кој глумеше во „Тор“ и во „Терминатор“, извршил самоубиство скокајќи од мост во Аризона, пренесуваат американските медиуми. Во полицискиот извештај се...
Магазин Филм и ТВ

Симпсонови УШТЕ ПРЕД 2 ГОДИНИ предвидоа што ќе се случува во „Игра на тронови“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Досега Симпсонови успешно ги предвиделе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, потоа грчката економска криза...