Албанец повреден од струен удар во тетовско

Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Во СВР Тетово од Клиничката болница „Тетово“ вчера е пријавено дека кај нив бил донесен С.Х.(40) од Р. Албанија со повреди од струен удар.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, лицето се здобило со повреди од струен удар додека изведувало градежни работи во село Лешок, тетовско.

Од МВР укажуваат дека бил извршен увид од екипата од СВР Тетово и известен бил трудов инспектор.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот