Во Скопје силувана малолетничка

стоп полициска лента / Фото: ,,Слободен печат'' / Драган Митрески

Малолетничка била силувана од страна на малолетник во Скопје, а случајот го пријавила нејзината мајка.

„На 01.04.2024 во 19.50 часот во СВР Скопје, Е.Д.(35) од Скопје пријавила дека малолетник од Скопје извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот