ВИДЕО | Жанг го нокаутираше Џојс и го предизвика Фјури

Фото: Screenshot

Кинезот Џилиен Жанг го одбрани појасот во ВБО тепка категорија откако во спектакуларна борба која се одржа во Лондон го нокаутираше Џо Џојс.

Во третата рунда по неколку силни удари со десно кроше го нокаутираше Британецот кој се обиде да стане, но судијата ја прекина борбата.

По победата, Жанг го предизвика Тајсон Фјури со кого сака следен да се пресмета, Фјури е носител на појасот во ВБЦ.

Но, до крајот на годината Фјури ќе има борба со поранешниот шампион во УФЦ, Френсис Енгану.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот