ВИДЕО | Затоа е омилен: Клоп со навивачка песна го најави новиот тренер на Ливерпул

Фото: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Во Ливерпул вчера беше посебен ден затоа што Јирген Клоп за последен пат седеше на клупата на „црвените“, па така резултатот од натпреварот против Вулвс беше во втор план.

Веќе е познато и дека Арне Слот кој зад себе има одлична сезона во Фејенорд ќе биде наследникот на германскиот стратег кој остави длабока трага на „Енфилд“.

Така по вчерашниот натпревар Клоп со навивачка песна и го најави доаѓањето на Слот по крајот на сезоната.

ВИДЕО: Манчестер сити испиша историја, четврта последователна титула во Премиер лигата

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот