ВИДЕО | Oд Австралија ни пристигнува едно од најголемите промашувања во историјата на фудбалот

Фото: Screenshot

Често пати во фудбалот гледаме промашувања кога играчите се очекува да реализираат, но последното кое ни пристигнува од Австралија на напаѓачот на Сиднеј Патрик Вуд дефинитивно е едно од најголемите кои некогаш се случиле на фудбалските терени.

Вуд во натпреварот помеѓу Сиднеј и Централ Коуст Маринерс влезе во идеална прилика по грешката на голманот Дени Вуковиќ. Пред себе напаѓачот имаше празна мрежа, но место лесно да ја смести во мрежата тој ја испрати покрај голот.

На крајот имаше среќа што ова негово големо промашување не влијаеше на конечниот исход бидејќи Сиднеј го доби натпреварот со 3:1.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот