ВИДЕО | Халанд човек на одлука во победата на Манчестер Сити

Фото: EPA-EFE/PETER POWELL

Манчестер Сити со гол на Ерлинг Халанд длабоко во второто полувреме го победи Брентфорд со 1-0 во заостанат натпревар од Премиерлигата.

Еден гол го реши натпреварот меѓу Манчестер Сити и Брентфорд, Ерлинг Халанд погоди во 71. минута за победа на фаворитот од 1-0.

Со одигрувањето на овој натпревар, Манчестер Сити се изедначи по бројот на мечеви со конкурентите. По 25 одиграни кола Ливерпул е прв со 57 бода, Манчестер Сити има 56, а Арсенал 55.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот