ВИДЕО | Дончиќ: Словенија ќе биде европски шампион

Фото: Screenshot

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ со новинарите пред вториот натпревар од НБА финалето зборуваше и за фудбалски теми.

Дончиќ беше запрашан за неговите очекувања за претстојното ЕП и кој ќе го освои трофејот.

„Словенија“, храбро одговори Дончиќ.

Доби прашање Дончиќ и за трансферот на Килијан Мбапе во Реал Мадрид, клубот за кој тој играше во минатото и за кој навива.

„Знаев за тоа. Откако потпиша не сме се слушнале“, дополни словенечкиот репрезентативец.

Европското првенство во Германија стартува на 14-ти и ќе се игра до 14-ти јули за кого е закажано финалето.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот