ВИДЕО| Доле знамињата пред камерите, викаше Груби додека на митингот се вееја туѓи знамиња

Митинг на ДУИ Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ

ТВ 21 сподели видео-снимка на која Артан Груби им вика на учесниците на вечерашниот митинг во Скопје: „Доле знамињата пред камерите, пред камерите ниту едно знаме“.

Сепак, фотографите и камерите евидентираа дека на вечерашниот митинг на ДУИ имаше знамиња од Албанија, Турција, од ЕУ, но не и од Македонија. Ова веќе предизвикува бројни реакции на интернет просторот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот