ВИДЕО | Чешка поведе преку срамен пенал и ја „налути“ Македонија

Фото: Screenshot

Македонската фудбалска репрезентација во овие моменти го игра натпреварот против Чешка, а по анемичното прво полувреме во вториот дел гледаме повозбудлива игра.

Чешка прва дојде до водство со еден крајно сомнителен пенал, додека Македонија брзо одговори и израмни со голот на Алими. На повторената снимка, при пеналот посебно на втората репетиција може најдобро да се види дека всушност Шик го „фаулира“ својот соиграч.

 

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот