Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Фото: ЈП „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на ЈП „Градски паркинг“ денеска попладне нема да се врши наплата за паркирање, како и во текот на утрешниот ден.

На јавните паркиралишта кај Тутунски комбинат, ЗОИЛ и кај болницата 8 Септември  денеска и утре нема да се плаќа по 12 часот.

Од ЈП „Градски паркинг“ информираат дека редовна наплата ќе се се врши на јавните паркиралишта: Кочо Рацин, Градска болница, Нова Македонија, АМСМ, Народен фронт, Треска и клинички центар Мајка Тереза, како и во катните гаражи „Беко“ и „26 Јули“

Административните простории на претпријатието и канцелариите во Центар, Аеродром, Карпош и Илинден, денеска попладне и утре нема да работат.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот