Ученик претепал наставничка и нападнал соученици во Влае

Училиште, училниц
Празна училница /Фото: Слободен печат - Драган Митрески

Вчера ОУ „Димо Хаџи Димов“ во населбата Влае основец нападнал неколку различни групи на соученици, како и една наставничка, која подоцна со амбулантно возило била пренесена во болница.

Станува збор за 14-годишен ученик без родители кој во Скопје престојува во мал групен дом.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот