Тетовец претепан додека се враќал од фудбалски натпревар

Македонска полиција / Фото: МИА

Четириесет и деветгодишниот М.Љ. од тетовско Слатино, вчера во 19 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 14 часот во тетовско Теарце, на враќање од фудбалски натпревар, бил физички нападнат од Т.И.(37) од ова село.

Во текот на денот Т.И. ќе биде повикан на службен разговор во Полициското одделение Теарце за расчистување и документирање на случајот, информираат од СВР Тетово.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот