Tag : превртување

Хроника

Жена од Мариово загинала откако се превртела тракторска приколка

Слободен печат
Ш.Т. (49) од Мариово денеска го загубила животот откако се превртела приколката на тракторот во кој се превезувала со својот сопруг Б.Т. Според МВР, несреќата...
Хроника

Беровец се превртел со автомобилот, префрлен во болница

МИА Агенција
Триесет и петгодишен маж од Берово се превртел со автомобилот, возејќи по земјен пат што води од место викано „Туртела“ кон место викано „Лаките“ атар...