Семејно насилство во Гази Баба: 22-годишна жена претепана од нејзиниот невенчан сопруг

Семејно насилство / Насилство врз жени илустрација / Фото: Lev Dolgachov / Alamy / Alamy / Profimedia

Дваесет и двегодишна скопјанка во понеделникот била физички нападната од својот партнер.

„На 26.11.2023 во 15.00 часот во СВР Скопје, 22-годишна жена пријавила дека во домот на подрачјето на Гази Баба била физичка нападната од нејзиниот невенчан сопруг А.Ј.(25) од Скопје“, соопшти полицијата.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ