„Сака да биде среќен“: Поранешната сопруга на Бен Афлек му помага да си го среди бракот со Џенифер Лопез

Џенифер Гарнер, Џенифер Лопез и Бен Афлек / Фото: EPA

Американската актерка Џенифер Гарнер (52), наводно, го „охрабрува“ својот поранешен сопруг Бен Афлек (51) да „работи на бракот“ со пејачката Џенифер Лопез (54) поради гласините за нивниот развод.

„Таа целосно ја поддржува нивната врска и не сака ништо повеќе освен тој да биде среќен“, изјави извор за „Ју-ес викли“.

Гарнер, кој беше во брак со Афлек од 2005 до 2018 година, исто така знае како славата „може да ја оптоварува“ врската на двојката, продолжи изворот.

Претходно во медиумите беше објавено дека Афлек „се вразумил“ за неуспешната врска со Лопез (54) и сфатил дека се движат кон развод.

„Само да постоеше начин да не се разведете врз основа на привремено лудило. Тој се чувствува како последните две години да беа само трескавичен сон, а сега се вразумува и сфаќа дека нема шанси ова да успее“, изјави извор за „Пејџ сикс“ .

Бен Афлек и Џенифер Лопез
Фото: Michael Tran/ AFP / Profimedia

Гласините за разводот на парот се вжештуваат од минатата недела, откако се дозна дека Афлек живее одвоено од сопругата.

„Џен и Бен имаат проблеми во бракот. Поголемиот дел од времето се на две сосема различни страни“, изјавија извори за „Ју-ес викли“.

Во петокот, извори изјавија за „Пејџ сикс“ дека Афлек бара нов дом во Лос Анџелес додека Лопез бара да купи сопствен имот.

Афлек беше виден на рециталот на неговата ќерка за време на викендот без својот венчален прстен. И покрај гласините, Афлек и пејачката исто така беа видени и фотографирани во неделата додека присуствуваа на настан во театарот Аеро во Санта Моника, Калифорнија.

Двојката се венча во јули 2022 година и допрва треба јавно да ги коментира гласините за нивниот развод.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот