Пет лица повредени во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Фото: Илустрација

Сообраќајна несреќа во која има повредени лица попладнево се случи на експресниот пат Штип – Радовиш.

Според првичните информации со кои распола полицијата во несреќата повредени се пет лица, а учествувале две патнички возила.

Повредените лица се пренесени за укажување на лекарска помош, а првично тие имаат полесни повреди.

Полициски екипи вршат увид на местото на несреќата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот