Митинг на ДУИ во Скопје: Османи е кандидат на 9 политички партии и на четири заедници

Митинг на ДУИ во Скопје Фото: Слободен печат: Слободан Ѓуриќ

На плоштадот се собраа голем број поддржувачи на ДУИ и на Бујар Османи за претседателски кандидат.

На Плоштадот во Скопје, се одржува митингот на коалицијата на ДУИ, Европски фронт.

Претседателскиот кандидат од Европскиот фронт, Бујар Османи, порача дека постојат реални шанси да помине во вториот круг како кандидат Албанец, бидејќи како што рече, тој е кандидатна девет политички партии и четири заедници, кои вкупно сочинуваат 47 отсто од населението во Северна Македонија, Албанци, Турци, Бошњаци и Роми.

Митинг на ДУИ
Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ

На плоштадот се собраа голем број поддржувачи на ДУИ и на Бујар Османи за претседателски кандидат.
На митингот се вееја знамиња на повеќе држави.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот