Лина Ѓорческа остана на 235. позиција на ВТА листата, Стоилковска напредуваше една позиција

Фото: www.mtftennis.mk

Најдоброрангираната македонска тенисерка, Лина Ѓорческа на најновата ранг листа нема промена во рангот, а има и ист број поени како и претходната недела.

Таа се наоѓа на 235.то место на ВТА ранг-листата со 319 поени, додека Магдалена Стоилковска има скок за едно место 1211.то место со 9 поени од 9 турнири.

Во конкуренција на двојки Ѓорческа исто така нема промена во рангот и се наоѓа на 373.то место со 226 поени од 9 турнири.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот