Хорор во гостиварско: Син со нож го избодел татка си

Фото: илустрација

Синоќа околу 20 часот и 30 минути полицијата привела малолетник од гостиварско село.

Како што информира МВР, тој претходно бил пријавен дека со остар предмет го нападнал и повредил неговиот 46-годишен татко, кој пред тоа се расправал со неговата 40-годишна сопруга, мајка на малолетникот.

Се расчистува и документира случајот, соопшти полицијата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот