Градските автобуси утре ќе возат по неделен распоред

ЈСП
Градски автобуси на ЈСП / Фото: Драган Митрески

Поради државниот празник Св.Климент Охридски,  кој е неработен ден за сите граѓани, утре автобусите од јавниот градски превоз ќе сообраќаат по возен ред како во недела, информираат од ЈСП „Скопје“.

Во текот на денот нема да работат билетарниците, освен онаа кај Транспортен центар, која ќе биде отворена од 6 до 13 часот.

Жичарницата ќе работи вообичаено од 10 до 17 часот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот