ФОТО: Пукање во Њујорк, еден убиен петмина ранети

фото: платформа „X“, пукање во Њујорк

Едено лице е убиено, а петмина се ранети по пукање во метро станица во Бронкс, Њујорк. Пукањето било пријавено на метро станицата Маунт Еден во понеделникот попладне. Шест лица биле застрелани на перонот додека го чекале бројот на метрото околу 16:30 часот. Една од жртвите починала во болницата Свети Варнабас, соопшти полицијата. Според првите информации, уште едно лице е во критична состојба, додека други две се тешко повредени. Засега нема повеќе информации освен дека се уште дека никој не е уапсен, а полицијата трага напаѓачот.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот