Двајца мртви откако кумановец пукаше во сестра си и нејзините синови

Илустрација/Архива на Слободен печат

Најмалку две лица починаа во престрелка која се случила попладнево во кумановското село Габреш.

Како што информираат од СВР Куманово, 66-годишен маж ја застрелал неговата сестра и двајцата нејзини синови односно негови внуци.

Шеесет и тригодишната жена и нејзиниот 38-годишен син починале на лице место. Третиот ранет е префрлен во кумановската болница.

Првични информаци се дека станува збор за нерасчистени имотно-правни односи.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот