Категорија: Технологија

Магазин Технологија

Google најави нови иновативни функции на новиот Pixel 4 (ВИДЕО)

Слободен печат
Новата, четврта, генерација на смартфоните Pixel е официјално најавена. Google кај овие уреди во прв палн ги стави двете целосно нови функции. Pixel 4 на...
Магазин Технологија

HUAWEI Mate 20 X (5G) е првиот мобилен телефон во светот кој доби 5G сертификат 

Слободен печат
Huawei го пушти на пазарот HUAWEI Mate 20 X (5G) – прв во светот 5G смартфон со двоен режим. Уредот е сертифициран од Глобалниот сертификациски форум...
Магазин Технологија

Дали вашиот Wi-Fi е лош? Овие совети ќе ви помогнат да го зголемите сигналот

Слободен печат
Речиси сите во своите домови денеска ги користиме предностите на бежичната интернет врска. Нејзина главна предност, нормално, е тоа што не ослобдува од развлекување на...
Магазин Технологија

ГЛЕДАТЕ СОДРЖИНИ ВО „ИНКОГНИТО“: Ќе ве изненади што сè Гугл знае за вас

Слободен печат
Не зачувува историја на пребарувачот, но тоа не значи дека вашата активност не е достапна во Гугл...
Магазин Технологија

И СТРАВ И БОЛЕСТ: Проверете дали и вие ја имате оваа фобија на 21 век

Слободен печат
Номофобијата е многу честа во новото време и се вбројува во 250-те најчести фобии. Најчесто е резултат на лично драматично искуство....
Магазин Технологија

Huawei го демантира присуството во Северна Кореја

Слободен печат
Huawei нема деловно присуство во Демократската Народна Република Кореја, објави технолошкиот гигант од Кина. Во нивното соопштение се вели дека, Huawei е целосно посветена на...
Магазин Технологија

Како да одберете најдобар ЕЛЕКТРИЧЕН ТРОТИНЕТ за градско возење

Слободен печат
Електричните тротинети годинава станаа нов градски хит. Еве на кои работи треба да се обрне внимание при купување на електричен тротинет. Главни карактеристики при купувањето...
Магазин Технологија

Huawei по секоја цена го сака Android

Слободен печат
Кинеската компанија Huawei по секоја цена сака да го задржи Android на своите уреди, затоа што објективно било каква промена на оперативниот систем може драстично...
Магазин Технологија

Рускиот хуманоиден робот Федор заминува во вселената

Слободен печат
Рускиот хуманоиден робот Федор ќе тргне на 22ри август на Меѓународната вселенска станица и таму ќе помине една и пол недела, најави денеска генералниот директор...
Ви Препорачуваме Магазин Технологија

МРАЧНАТА СТРАНА на апликацијата FaceApp

Слободен печат
Друштвените мрежи низ целиот свет деновиве ги преплави апликацијата FaceApp, која покажува како ќе изгледаме кога ќе остариме. Милиони луѓе се забавуваат и ги споделуваат...