Во Шуто Оризари мајка пријавила полов напад врз нејзината малолетна ќерка

Фото: МВР

Покрената истрага за случај во кој 34 годишна жена од скопската населба Шуто Оризари пријавила дека нејзината малолетна ќерка е силувана од страна на 23 годишно момче.

Лицето кое се обвинува дека го сторило чинот е идентификувано како М.К. жител на Скопје.

Од МВР потврдуваат дека за случајот биле известени вчера во 13 часот и 30 минути како и дека се преземаат соодветни мерки за негово темелно расчистување .

Во моментов се работи на собирање докази и обезбедување сеопфатна истрага за пријавениот инцидент.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот