ВИДЕО | Хаос на фудбалски натпревар во Србија: Судиите спасуваа жива глава

Фото: Screenshot

Фудбалерите на Препород и Ѓурѓин одигра натпревар во лигата на Војводина во кој со непријатности се соочија арбитрите на средбата.

Препород беше домаќин, а натпреварот на крајот заврши без победник на 2:2. Стануваше збор за дуел на 14. и 16. место на табелата.

Фудбалерите и навивачите од трибините и околу стадионот беа лути на дел од одлуките на судиите, па по завршување сакаа да се пресметаат. На крајот лицата од обезбедувањето успеаа да ги внесат во соблекувалната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Subotičke (@suboticke.rs)

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот