(ВИДЕО) Голем пожар во зградата на прифатен центар во северниот дел на Мелбурн

Голем пожар избувна во Прифатниот центар „Емералд“ утрово нешто пред 6 часот, а полицијата за сега се сомнева дека тој е подметнат.

Патот до населбата во моментов е блокиран во двата правци, а дванаесет противпожарни возила се обидуваат да го изгаснат пожарот на терен.

На жителите на областа им е кажано доколку патуваат во овој дел од земјата да се пренасочат кон обиколницата M80 или да продолжат по патот кон Мил Парк.

https://www.instagram.com/p/C3nzS7RtaQ6/

Пожарникарите биле повикани во двокатницата на улицата „Матиси“ утрово нешто пред 2 часот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот