Успешно реализирана SEO работилницата How to get to #1 on Google search with SEO

seo obuka kariera mk evgeni yordanov (10)
How to get to #1 on Google search with SEO - Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк

На ден 21.05.2023 год. во Hotel Holidy Inn се одржа SEO работилницата предводена од Evgeni Yordanov SEO Expert во организација на KARIERA.mk

Со речиси 20 години професионално искуство, Евгени е главен говорник на многу меѓународни настани. Добитник на European Search Awards, тој е сертифициран content marketing professional од Northwestern University’s Medill School of Journalism, кој моментално е во процес на стекнување докторат.

Работилницата се состоеше од повеќе сесии низ кои се разгоараше за стратегиите на успешните компании и како да употребите SEO во вашите маркетинг стратегии како би помогнале за поголем раст на истите.

Компании кои испратија свои тимови на работилницата беа: Media House, Netcetera, PLYR Media, Ovation, Pikasa, Setec, Truckers Flow, Property One, IUTE Credit, Autoinstrument, Sloboden Pecat…

Погледнете дел од атмосферата и се гледаме на следната работилница!

Во прилог галерија од фотографии:

seo obuka kariera mk evgeni yordanov (1)
How to get to #1 on Google search with SEO – Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк
seo obuka kariera mk evgeni yordanov (1)
How to get to #1 on Google search with SEO – Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк
seo obuka kariera mk evgeni yordanov (1)
How to get to #1 on Google search with SEO – Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк
seo obuka kariera mk evgeni yordanov (1)
How to get to #1 on Google search with SEO – Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк
seo obuka kariera mk evgeni yordanov (1)
How to get to #1 on Google search with SEO – Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк
seo obuka kariera mk evgeni yordanov (1)
How to get to #1 on Google search with SEO – Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк
seo obuka kariera mk evgeni yordanov (1)
How to get to #1 on Google search with SEO – Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк
seo obuka kariera mk evgeni yordanov (1)
How to get to #1 on Google search with SEO – Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк
seo obuka kariera mk evgeni yordanov (1)
How to get to #1 on Google search with SEO – Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк
seo obuka kariera mk evgeni yordanov (1)
How to get to #1 on Google search with SEO – Работилница на Кариера.мк со Евгени Јорданов / Фото: Кариера.мк

Спонзорирана објава

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот