Скопјанец и неговиот миленик каснати од улично куче

Фото: Pixabay/ LUM3N

Вчера скопјанец пријавил дека тој и неговиот миленик биле каснат од улично куче на подрачјето на Аеродром.

Како што соопшти полицијата, на 01.12.2023 во 16.40 часот во Полициската станица Аеродром, В.Т.(35) од Скопје пријавил дека на ул.„Благоја Мучето“ тој и неговото куче – домашен миленик биле каснати од куче скитник.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот