ПРАШАЊЕ НА НЕДЕЛАТА: Повеќето граѓани немаат доволно приходи за минималната кошничка од 60 илјади денари

„Слободен печат“ минатата недела спроведе анкета меѓу своите читатели на прашањето „Имате ли доволно приходи за минималната кошничка од 60.000 денари месечно?“.

Според резултатите, 75,68 отсто од анкетираните граѓани одговориле дека немаат доволно приходи, а само 22,61 процент одговориле со „да“.

Гласајте на нашето ново прашање на неделата достапно на нашата веб-страница „Дали треба приватните болници да ги преземат пациентите за операции од Клинички центар?“.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот