ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје на 34 степени

Топло Време / Фото: Слободен печат / Слободан Ѓуриќ

Скопје со изгор температури. Жешкото време не ги спречи скопјани да прошетаат и на жешкото време. Некој на велосипед, други на прошетка под чадор. Едни се ладат, други одмараат под сенка. Ниту најмладите не останаа дома, а вторник е ден и за бесплано возење на пензионерите и секако одењето на пазар. Погледнете што забележа камерата на „Слободен печат“.   

Топло Време/Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ
Топло Време/Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ
Топло Време/Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ
Топло Време/Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ
Топло Време/Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ
Топло Време/Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ
Топло Време/Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ
Топло Време/Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ
Топло Време/Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ
Топло Време/Фото: Слободен печат/ Слободан Ѓуриќ

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот