Четворица мртви во пожар во Токио

Четири лица, најверојатно жена и три деца, се пронајдени мртви откако избувнал пожар во куќа во токиската област Шинагава, соопшти денеска Службата за пожари и истраги во Токио.

Телата на четирите лица, за кои се верува дека живееле во таа куќа, имаат расекотини, пренесува агенцијата Кјодо.

Маж на околу 40 години е пренесен во болница откако вдишал многу чад од пожарот, а се очекува да биде сослушан во полиција.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот