Nicole Kidman: Unë kurrë nuk i kam thënë jo skenës seksi

Foto: Instagram

Nicole Kidman (53) ka një karrierë aktrimi që zgjat për dekada, ajo ka luajtur të gjitha llojet e roleve në zhanre të ndryshme. Disa nga rolet e yllit përfshinin lakuriqësi, si dhe skena seksi, më së shumti në filmin e Stanley Kubrick "Eyes Wide Shut".

 

Instagram

 

Në thriller erotik, të lëshuar në 1999, pamë Nicole në skena të plota nudo me burrin e atëhershëm Tom Cruise.

 

Instagram

 

Në një intervistë për New York Times, Nicole foli për lakuriqësinë në ekran, duke shpjeguar shfaqjen artistike në kamera.

 

Instagram

 

'Ai thjesht tha: "Unë do të doja lakuriqësi të plotë frontale", dhe unë u përgjigja, "Ah, nuk e di". Por kemi arritur në një marrëveshje të madhe. Ai më tregoi skenat nudo para se të hynin në film. Vetëm atëherë mund të ndihesha e sigurt", Shton Kidman.

 

Instagram

 

'Unë nuk i thashë asgjë "jo". Doja të sigurohesha që nuk do të qëndroja e zhveshur atje dhe të gjithë do të qeshnin me mua", Ajo tha.

Aktorja ndau atë ajo gjithmonë ndihej e "mbrojtur" në shesh xhirimi dhe se mund të eksploronte me besim të gjitha aspektet e rolit pa kompromentuar aktin e tregimit.

 

Instagram

Roli i fundit i Nicole në miniseriet e HBO - "The Undoing" gjithashtu përmban skena dashurie. Shtë një seri e bazuar në romanin e vitit 2014 "Duhet të Keni Njohur" nga Jean Hanf Correlitz, i cili ribashkon Nicole me bashkëpunëtorin e saj David E. Kelly nga seriali "Gënjeshtrat e Mëdha të Vogla".

 

 

Pas vonesës fillestare, drama "The Undoing" do të shfaqet premierë në 26 Tetor.

Video e ditës