VIDEO | Spielberg më tha: Astrofizikani zbulon sekretin e gjatë për ET Alien

Astrofizikani Neil deGrasse Tyson ishte së fundmi i ftuar në emisionin e Stephen Colbert dhe tregoi një fakt pothuajse të panjohur – alienin E.T. nuk është një kafshë, por një "bimë e ndjeshme dhe e vetëdijshme". “Meqë ra fjala, a e dinit që E.T. është një bimë e vetëdijshme dhe jo një kafshë?”, pyeti astrofizikani. “Prit, E.T. është një bimë?”, u përgjigj pritësi, duke vënë në dukje se alieni miqësor “ka një zemër”. “Po, ai…

VIDEO | Spielberg më tha: Astrofizikani zbulon sekretin e gjatë për ET Alien Lexo më shumë »

Emma Watson: Tom Felton është shpirti im binjak

Miqësia mes aktorëve Emma Watson dhe Tom Felton është vërtet magjike. Ata u takuan pak më shumë se dy dekada më parë, në xhirimet e ekskluzivitetit të filmit Harry Potter, në të cilin ata luajtën rolet e Hermione Granger dhe Draco Malfoy. Felton do të publikojë librin e tij me kujtime Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up…

Emma Watson: Tom Felton është shpirti im binjak Lexo më shumë »

Filmi "Njeriu më i lumtur në botë" i Teona Mitevska është kandidati maqedonas i këtij viti për "Oscar"

Filmi maqedonas "Njeriu më i lumtur në botë" me regji të Teona S. Mitevska është kandidatja e këtij viti për çmimin “Oscar” për filmin më të mirë ndërkombëtar për vitin 2023, njoftoi sot Shoqata e Punëtorëve të Filmit. “Vendimi është marrë sot nga Komisioni Përzgjedhës pranë Shoqatës së Kineastëve të Maqedonisë, i pranuar dhe miratuar nga Akademia Amerikane e...

Filmi "Njeriu më i lumtur në botë" i Teona Mitevska është kandidati maqedonas i këtij viti për "Oscar" Lexo më shumë »

Çfarë të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë?

Si çdo të premte, ne përpiqemi t'jua bëjmë më të lehtë përgjigjen e pyetjes "Çfarë të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë?" Fundjavat janë gjithmonë të rezervuara për një film apo serial të mirë. Por kërkimi i tyre shpesh mund të jetë një proces i lodhshëm dhe zhgënjyes. Kjo është arsyeja pse ne kemi përgatitur një listë të filmave dhe serialeve që me siguri…

Çfarë të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë? Lexo më shumë »

FOTO+VIDEO | Filmi i ri i Marilyn Monroe mërzit shikuesit me 18+ skena: Fakt apo trillim?

Filmi i ri i Netflix për Marilyn Monroe i titulluar "Bjonde" përmban një skenë grafike në të cilën diva e Hollivudit përdhunohet brutalisht nga Presidenti John F. Kennedy, gjë që mërziti disa shikues. Në film luajnë Anna de Armas, Adrien Brody, Bobby Cannavale, Javier Samuel, Caspar Philipson dhe Julian Nicholson, dhe së fundmi u shfaq në kinema dhe pritet të bëhet…

FOTO+VIDEO | Filmi i ri i Marilyn Monroe mërzit shikuesit me 18+ skena: Fakt apo trillim? Lexo më shumë »

Saga hapësinore "Star Wars" po përgatit histori të reja

Kur George Lucas "shkoi derë më derë" në studiot e Hollivudit për sponsorë për idenë e tij për sagën hapësinore "Star Wars", ai as që mund ta imagjinonte se do të fillonte një ekskluzivitet, d.m.th. një grup i tërë historish që në vitin 2020 u vlerësuan në një total prej 70 miliardë dollarësh. Përveç nëntë filmave të tregimit bazë, pati një ...

Saga hapësinore "Star Wars" po përgatit histori të reja Lexo më shumë »

Woody Allen mohon të pensionohet

Regjisori dhe shkrimtari amerikan Woody Allen ka mohuar raportet e fundit se ai do të tërhiqet pas filmit të tij të ardhshëm. “Ideja ime, në parim, nuk është të bëj më shumë filma dhe të fokusohem në shkrimin”, thuhet se tha Allen, raportoi La Vanguardia. Javën e kaluar, në një intervistë për gazetën spanjolle La Vanguardia, u tha se plani i Allen...

Woody Allen mohon të pensionohet Lexo më shumë »

Vlerësimet e Kurorës po thyejnë rekorde pas vdekjes së Mbretëreshës

Pas vdekjes së Mbretëreshës, shikueshmëria e dramës historike The Crown u rrit me 800% vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, pasi seriali arriti vendin e shtatë në top 10 listën globale të shfaqjeve më të njohura. Shikoni këtë postim në Instagram Një postim i shpërndarë nga The Crown (@thecrownnetflix) "Variety" shkruan se seriali që pason mbretërimin e Elizabeth...

Vlerësimet e Kurorës po thyejnë rekorde pas vdekjes së Mbretëreshës Lexo më shumë »

Çfarë të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë?

Si çdo të premte, ne përpiqemi t'jua bëjmë më të lehtë përgjigjen e pyetjes "Çfarë të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë?" Fundjavat janë gjithmonë të rezervuara për një film apo serial të mirë. Por kërkimi i tyre shpesh mund të jetë një proces i lodhshëm dhe zhgënjyes. Kjo është arsyeja pse ne kemi përgatitur një listë të filmave dhe serialeve që me siguri…

Çfarë të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë? Lexo më shumë »

VIDEO | Jeta dhe karriera e divës së muzikës Whitney Houston së shpejti në ekranin e madh

Traileri i parë sjell detajet e adaptimit filmik të një prej gjigantëve më të mëdhenj të popit të të gjitha kohërave, shkruar nga krijuesi i fituesit të shumëfishtë të Oskarit "Bohemian Rhapsody". "How Will I Know", "I Wanna Dance With Somebody", "I Will Always Love You" - është vërtet e vështirë të veçosh, e lëre më të rendisësh të gjitha hitet e ...

VIDEO | Jeta dhe karriera e divës së muzikës Whitney Houston së shpejti në ekranin e madh Lexo më shumë »