VIDEO | Fansat e "Vetëm në shtëpi" krahasojnë se sa do t'i kushtonte Kevinit blerjet në 2023: Do t'ia ngarkojnë edhe çantën!

Filmi i njohur “Home Alone” është gjithmonë aktual në këtë periudhë të vitit, pasi Viti i Ri dhe Krishtlindjet po afrojnë. E ndërsa të gjithë kënaqemi duke parë shtëpinë luksoze dhe aventurat e Kevinit të vogël, të luajtur nga Macaulay Culkin, shumë pyesin se sa do të kushtonte një jetë e tillë sot. Një përdorues i TikTok, Jeffrey Lyons,…

VIDEO | Fansat e "Vetëm në shtëpi" krahasojnë se sa do t'i kushtonte Kevinit blerjet në 2023: Do t'ia ngarkojnë edhe çantën! Lexo më shumë »

VIDEO | Këto janë shfaqjet më të mira të Netflix të vitit 2023

Netflix ka pasur sukseset dhe dështimet e tij këtë vit kur bëhet fjalë për filmat dhe serialet. Nga seriali i famshëm "One Piece" (One Piece), i cili kënaqi fansat dhe kritikët, deri te sezoni i tretë i "The Witcher" (The Witcher), i cili u prit me kritika kryesisht të këqija. Anëtarët e grupit në Facebook "Netflix Bangers" (Netflix Bangers) së fundmi zgjodhën filmat më të mirë ...

VIDEO | Këto janë shfaqjet më të mira të Netflix të vitit 2023 Lexo më shumë »

Çfarë të shikoni në Netflix dhe BBC këtë fundjavë?

Si çdo të premte, ne përpiqemi t'jua bëjmë më të lehtë përgjigjen e pyetjes "Çfarë të shikojmë në Netflix dhe BBC këtë fundjavë?". Fundjavat janë gjithmonë të rezervuara për një film apo serial të mirë. Por kërkimi i tyre shpesh mund të jetë një proces i lodhshëm dhe zhgënjyes. Kjo është arsyeja pse ne kemi përgatitur një listë të filmave dhe serialeve që me siguri do të...

Çfarë të shikoni në Netflix dhe BBC këtë fundjavë? Lexo më shumë »

Është zgjedhur aktori që do të luajë Donald Trump në filmin biografik për presidentin kontrovers

Aktori amerikan Sebastian Stan do të luajë të riun Donald Trump në filmin e ardhshëm të quajtur "The Apprentice", së bashku me Maria Bakalova dhe Jeremy Strong, shkruan "CNN". Aktorja Maria Bakalova do të luajë të ndjerën Ivana Trump, një biznesmene që bashkëpunoi me bashkëshortin e saj të atëhershëm në disa nga projektet e tij më të spikatura të pasurive të paluajtshme. Ata u divorcuan në vitin 1992...

Është zgjedhur aktori që do të luajë Donald Trump në filmin biografik për presidentin kontrovers Lexo më shumë »

Rishikimi i Hollywood Reporter i 'Udhëtim në këmbë': regjisorja e 'Honeyland' me përzierjen e saj efektive të urgjencës politike dhe krijimtarisë poetike

Dokumentari i dytë i metrazhit të gjatë i Tamara Kotevska ndërthur historitë e fëmijëve refugjatë me imazhe nga një projekt që përdor artin e kukullave për të rritur ndërgjegjësimin për jetët e të rinjve të ndërprerë nga lufta dhe persekutimi, shkruan kritikja e filmit Sherry Linden për The Hollywood Reporter. Përveç kësaj, lexoni rishikimin e saj për filmin "Udhëtim në këmbë" në ...

Rishikimi i Hollywood Reporter i 'Udhëtim në këmbë': regjisorja e 'Honeyland' me përzierjen e saj efektive të urgjencës politike dhe krijimtarisë poetike Lexo më shumë »

FOTO | Clint Eastwood po drejton një film të ri në moshën 93-vjeçare: Janë shfaqur fotot e para nga xhirimet

Aktori, regjisori dhe producenti i njohur Clint Eastwood festoi në maj ditëlindjen e tij të 93-të, por ai ende po punon shumë. Eastwood po drejton filmin Juror No. 2, ku ndër të tjera luajnë aktori britanik Nicholas Hoult dhe aktorja australiane Toni Collette, transmeton People. Filmi po xhirohet në Gjeorgji dhe në të do të shfaqet edhe...

FOTO | Clint Eastwood po drejton një film të ri në moshën 93-vjeçare: Janë shfaqur fotot e para nga xhirimet Lexo më shumë »

Çfarë të shikoni në Netflix dhe BBC këtë fundjavë?

Si çdo të premte, ne përpiqemi t'jua bëjmë më të lehtë përgjigjen e pyetjes "Çfarë të shikojmë në Netflix dhe BBC këtë fundjavë?". Fundjavat janë gjithmonë të rezervuara për një film apo serial të mirë. Por kërkimi i tyre shpesh mund të jetë një proces i lodhshëm dhe zhgënjyes. Kjo është arsyeja pse ne kemi përgatitur një listë të filmave dhe serialeve që me siguri do të...

Çfarë të shikoni në Netflix dhe BBC këtë fundjavë? Lexo më shumë »

Dy çmime të reja për Manczewski: “Kajmak” hapet në kinematë holandeze, i shitur në Londër

Këtë muaj, regjisori maqedonas më i shpërblyer Milço Mançevski fitoi edhe dy çmime të tjera ndërkombëtare dhe filmi i tij i fundit "Kajmak" vazhdon me shfaqjet e festivaleve dhe premiera filmash nëpër Evropë. Mancevski mori çmimin për arritje filmike në festivalin BANEF në Stokholm, ku në shpjegim thuhet: “Milço Mançevski e merr çmimin e festivalit për arritjet e tij filmike, për krijimin e...

Dy çmime të reja për Manczewski: “Kajmak” hapet në kinematë holandeze, i shitur në Londër Lexo më shumë »

Në këtë ditë: 29 vite më parë u transmetua episodi i parë i “K-15”.

Në këtë ditë, saktësisht 29 vite më parë, u transmetua episodi i parë i emisionit humoristik maqedonas “K-15”. Frazat dhe bisedat e mprehta të treshes komike u bënë shumë shpejt pjesë e kulturës popullore në vendin tonë dhe skeçet e shkurtra humoristike-satirike ishin programi më i ndjekur i mbrëmjeve të së shtunës. Branko Ognjanovski, i cili luajti personazhin e Mile Panikës, ka publikuar sot një video të tij...

Në këtë ditë: 29 vite më parë u transmetua episodi i parë i “K-15”. Lexo më shumë »

Ngritën zërin kundër terrorit: Këto janë aktoret që u pushuan nga puna për mbështetjen e palestinezëve

Sulmi i Izraelit në Gaza ka shkaktuar një ndarje në rritje në Hollywood. Sulmet e 7 tetorit të Izraelit në Gaza fillimisht ndezën zemërimin në mesin e shumë anëtarëve hebrenj të industrisë së Hollivudit për heshtjen e kolegëve të tyre. Por në javët e fundit, ata që kanë qenë kundërshtarët më të zëshëm të veprimeve ushtarake të Izraelit në Gaza kanë filluar të përballen me pasoja për...

Ngritën zërin kundër terrorit: Këto janë aktoret që u pushuan nga puna për mbështetjen e palestinezëve Lexo më shumë »