FOTO: Kështu ka reaguar Pandev ndaj deklaratës së Milevskit

Kombëtarja A e Maqedonisë e mbylli paraqitjen në grupin “4” të segmentit C në Ligën e Kombeve me humbjen nga Bullgaria në Shkup. Futbollistët tanë më të mirë jo vetëm që nuk arritën të fitojnë vendin e parë që kryeson në një rang më të lartë (Liga “B”) dhe sjell hyrjen në play-off për Kampionatin Europian 2024, por edhe me shumë gjasa në vend të ...

FOTO: Kështu ka reaguar Pandev ndaj deklaratës së Milevskit Lexo më shumë »

Milevski: Rezultati nuk është real, ne kishim shumë më shumë raste se Bullgaria

Kryetrajneri i Kombëtares A të Maqedonisë, Blagoja Milevski ka komentuar humbjen nga Bullgaria (0:1) në xhiron e fundit të gjashtë të grupit “4” të segmentit C në Ligën e Kombeve. Strategu ynë ka mbetur i zhgënjyer dhe mendon se fitorja e ekipit mysafir nuk është e merituar. – Ne ishim të pafat që mbetëm me një lojtar më pak në fillim të lojës. Ne kishim nevojë…

Milevski: Rezultati nuk është real, ne kishim shumë më shumë raste se Bullgaria Lexo më shumë »

Antov: Bëlliqja e himnit tonë kombëtar na motivoi

Kombëtarja A e Maqedonisë humbi minimalisht në Shkup nga Bullgaria me 0:1 në segmentin C në Ligën e Kombeve. Para fillimit të ndeshjes në Arenën Kombëtare “Todor Proeski”, himni i Bullgarisë u fishkëllua nga fillimi në fund. Pas ndeshjes, kombëtarja bullgare Valentin Antov thotë se një shaka e tillë e ka motivuar kombëtaren e tij gjatë...

Antov: Bëlliqja e himnit tonë kombëtar na motivoi Lexo më shumë »

VIDEO: Mbaroi “përralla” hungareze, Italia do të luajë në turneun F4 në Ligën e Kombeve

Kombëtarja hungareze deri më tani ka qenë një hit i vërtetë në grupin “3” të segmentit A në Ligën e Kombeve në konkurrencë me Gjermaninë, Anglinë dhe Italinë. Sonte, në xhiron e fundit të gjashtë, hungarezëve u mjaftoi një pikë për t'u kualifikuar në turneun Final Four, por Italia triumfoi me 0:2 në Puskas Arena të Budapestit. Italianët arritën...

VIDEO: Mbaroi “përralla” hungareze, Italia do të luajë në turneun F4 në Ligën e Kombeve Lexo më shumë »

FOTO: Maqedonia me një tjetër humbje në Ligën e Kombeve, Bullgaria feston në Shkup

Sonte në ndeshjen e xhiros së fundit të grupit “4” të segmentit C në Ligën e Kombeve në Arenën Kombëtare “Todor Proeski” në Shkup, kombëtarja A e Maqedonisë humbi 0:1 nga Bullgaria. Sonte ka rënë shi në kryeqytet, sidomos në pjesën e parë, ndaj ka vështirësuar ndeshjen për të dyja skuadrat. Ne pamë një fillim të barabartë...

FOTO: Maqedonia me një tjetër humbje në Ligën e Kombeve, Bullgaria feston në Shkup Lexo më shumë »

Modric: Mund të jemi të rrezikshëm në Kupën e Botës në Katar

Kapiteni i skuadrës kroate të futbollit, Luka Modriq, ka thënë se skuadra e tij mbrëmë ka luajtur një ndeshje të mirë ndaj Austrisë dhe se “kubikët” mund të jenë shumë të rrezikshëm në Botërorin e Katarit. Në xhiron e fundit të Ligës së Kombeve, Kroacia mposhti Austrinë me rezultat 3:1 dhe u kualifikua për herë të parë në turneun final. - E hapëm mirë ndeshjen...

Modric: Mund të jemi të rrezikshëm në Kupën e Botës në Katar Lexo më shumë »

Rrjetat janë ende, Maqedonia luan me një lojtar më pak, Todoroski mori karton të kuq

Pas pjesës së parë nuk ka gol (0:0) në ndeshjen e xhiros së fundit të gjashtë në Ligën e Kombeve ndërmjet kombëtareve të Maqedonisë dhe Bullgarisë në Arenën Kombëtare “Todor Proeski”. Mbrëmjen e sotme në kryeqytet nuk mungojnë reshjet e shiut, çka sigurisht e vështirëson ndeshjen për të dyja skuadrat. Ne pamë një fillim të barabartë në 10 minutat e para të takimit të më të mëdhenjve tanë...

Rrjetat janë ende, Maqedonia luan me një lojtar më pak, Todoroski mori karton të kuq Lexo më shumë »

Formacionet fillestare: Sulmi mbetet i njëjtë, Trajkovski dhe Beitulai nga minuta e parë kundër Bullgarisë

Sonte në Arenën Kombëtare “Todor Proeski” – Shkup, Kombëtarja A e Maqedonisë do të luajë ndeshjen e fundit të gjashtë të grupit “4” në segmentin C të Ligës së Kombeve kundër Bullgarisë (20.45:XNUMX). Trajneri i kombëtares sonë, Blagoja Milevski, ka bërë disa ndryshime në formacionin fillestar për ndeshjen me Gjeorgjinë në Tbilisi. Portieri mbetet...

Formacionet fillestare: Sulmi mbetet i njëjtë, Trajkovski dhe Beitulai nga minuta e parë kundër Bullgarisë Lexo më shumë »

Real Madridi është në epërsi, El Clasico e parë e sezonit do të luhet në Santiago Bernabeu.

Lojtarët e Real Madridit dhe Barcelonës do të luajnë “El Clasicon” e parë të këtij sezoni në stadiumin Santiago Bernabeu të dielën e 16 tetorit nga ora 16.15:XNUMX. Mund të thuhet se data e ndeshjes është më e përshtatshme për klubin “mbretëror”, i cili nuk di të ketë një disfatë në “La Liga” spanjolle këtë sezon, por as nuk e ka problem me...

Real Madridi është në epërsi, El Clasico e parë e sezonit do të luhet në Santiago Bernabeu. Lexo më shumë »

Tasevski: Maqedonia është në rënie të lehtë, nuk e ka entuziazmin që kishte para Evropianit!

Kombëtarja A e Maqedonisë sot nga ora 20.45:2022 do të luajë ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kombeve kundër Bullgarisë në shtëpi. Të dyja skuadrat humbën shanset për vendin e parë, por ndeshja është e rëndësishme për ne me një rezultat pozitiv për të qenë në kapelën e katërt para shortit për kualifikueset për EP XNUMX në...

Tasevski: Maqedonia është në rënie të lehtë, nuk e ka entuziazmin që kishte para Evropianit! Lexo më shumë »