FOTO + VIDEO | Në Beograd u zbulua monumenti i legjendarit Toma Zdravkoviq

Në Beograd, në Skadarli, sot në mesditë është zbuluar monumenti i kompozitorit dhe këngëtarit legjendar serb të muzikës popullore Toma Zdravkoviq. Busti është punuar në përmasa reale, ndërsa zbulimi është përcjellë me këngën e tij “Za Ljiljanu”. Zbulimi i monumentit është organizuar nga Bashkia e Beogradit dhe kompania “Connect Network”, shkruan “B92”. Monumenti u ekspozua për…

FOTO + VIDEO | Në Beograd u zbulua monumenti i legjendarit Toma Zdravkoviq Lexo më shumë »

FOTO | Pas momenteve intime me ish-bashkëshorten: Ben Affleck dhe Jennifer Lopez “kapen” në një debat të ashpër

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck janë shpesh në shënjestrën e mediave, sidomos pas shfaqjes së fotove në të cilat ai shihet vazhdimisht i buzëqeshur pranë ish-bashkëshortes së tij Jennifer Garner, shkruan “Page Six”. Gjegjësisht, aktori dhe këngëtarja janë “kapur” në humor të keq teksa udhëtonin nëpër Los Angeles. Në fotot e shpërndara nga mediat e huaja, ata...

FOTO | Pas momenteve intime me ish-bashkëshorten: Ben Affleck dhe Jennifer Lopez “kapen” në një debat të ashpër Lexo më shumë »

"Laibach": Ukrainasit anuluan koncertin tonë për shkak të pretendimit tonë se Rusia është agresori kryesor, jo i vetmi

Në një intervistë të re, anëtarët e grupit slloven "Laibach" kanë folur ndër të tjera për koncertin e anuluar në Kiev, i cili është dashur të mbahet më 31 mars të këtij viti në sallën "Bel Etage" me emrin ". Eurovizion”. “Performanca nuk u zhvillua për shkak të një keqkuptimi. Në përvjetorin e agresionit ushtarak kundër Ukrainës, ne donim të shprehnim mbështetjen dhe solidaritetin me shtetin ukrainas dhe...

"Laibach": Ukrainasit anuluan koncertin tonë për shkak të pretendimit tonë se Rusia është agresori kryesor, jo i vetmi Lexo më shumë »

VIDEO | David Beckham puth sërish vajzën Harper: Ajo tani është një vajzë e re, jo një vogëlushe

Ish-futbollisti David Beckham ka shpërndarë një video në të cilën puth në buzë vajzën e tij Harper (12), ndërsa ajo i bën grimin gjatë Javës së Modës në Paris, shkruan “Daily Mail”. Në videon që Beckham ka shpërndarë në profilin e tij në Instagram, babë e bijë janë filmuar teksa po përgatiteshin për sfilatën e Victoria Beckham dhe në sfond...

VIDEO | David Beckham puth sërish vajzën Harper: Ajo tani është një vajzë e re, jo një vogëlushe Lexo më shumë »

FOTO | Luks kudo: Vajza e Zdravko Coliq feston ditëlindjen në Milano

Vajza e këngëtarit të njohur Zdravko Çoliq, Una, dje më 1 tetor mbushi 22 vjeç. Trashëgimtarja e Chola aktualisht ndodhet në Itali ku ka shkuar për të festuar ditën e mrekullueshme dhe ka shpërndarë në rrjetet sociale disa foto që dëshmojnë për luksin që gëzonte. Luna në Milano ka pozuar në një hotel luksoz, ndërsa për këtë rast shkëlqeu...

FOTO | Luks kudo: Vajza e Zdravko Coliq feston ditëlindjen në Milano Lexo më shumë »

FOTO | Igor Djambazov dhe Guru Hare njoftojnë premierën e videoklipit për këngën "Sing"

Igor Xhambazov dhe Igor Atnasovski – Hare, pas promovimit të albumit të tyre "Tridhjetë e para" dhe shumë koncerteve në mbarë vendin, po përgatisin surpriza të reja për publikun. Së fundmi ata kanë xhiruar videoklipin e këngës “Sing” nga albumi “The First Thirty” dhe sipas fotove të realizuara në shesh, mund të presim një tjetër kryevepër. Igor dhe Hare bashkëpunuan për herë të parë...

FOTO | Igor Djambazov dhe Guru Hare njoftojnë premierën e videoklipit për këngën "Sing" Lexo më shumë »

FOTO | Georgina shijon darkën me Ronaldon: Të gjithë i vunë re buzët e saj

Edhe pse prej muajsh po përflitet për problemet mes futbollistit të njohur Cristiano Ronaldo dhe të fejuarës së tij Georgina Rodriguez, çifti po përpiqet t'i ndalë këto thashetheme dhe të tregojë se mes tyre ka ende dashuri. Kështu në postimin e saj të fundit në Instagram, Georgina ka ndarë një sërë fotosh të realizuara gjatë një darke romantike me Ronaldon. “My…

FOTO | Georgina shijon darkën me Ronaldon: Të gjithë i vunë re buzët e saj Lexo më shumë »

FOTO | Dy muaj pas lindjes, Antonia Gigovska duket sikur nuk ka lindur kurrë

Këngëtarja maqedonase Antonia Gigovska nuk ka probleme me peshën e tepërt pas lindjes. Këngëtarja arriti ta çojë linjën e saj në perfeksion vetëm pak muaj pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë. Antonia Gigovska solli në jetë një djalë të shëndetshëm më pak se tre muaj më parë. Lajmin për lindjen e ka bërë të ditur bashkëshorti i saj, Robert Spasencoski në profilin e tij në Facebook. Një proces veçanërisht i vështirë për...

FOTO | Dy muaj pas lindjes, Antonia Gigovska duket sikur nuk ka lindur kurrë Lexo më shumë »

Ylli i Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Jake Abraham, ka vdekur pasi humbi betejën e tij me kancerin.

Ylli i Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Jake Abraham, ka vdekur në moshën 56-vjeçare, vetëm disa muaj pasi tregoi historinë e tij të diagnostikimit me kancer. Aktori i lindur në Liverpool zbuloi gjendjen e tij shëndetësore në korrik dhe pranoi se "shkoi shumë vonë" te mjeku, pavarësisht se nuk ndihej mirë për disa kohë. Aktori...

Ylli i Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Jake Abraham, ka vdekur pasi humbi betejën e tij me kancerin. Lexo më shumë »

Ka vdekur shkrimtari i njohur sirian Khaled Khalifa

Shkrimtari sirian Khaled Khalifa, autori i disa romaneve që e bënë atë një nga shkrimtarët më të famshëm bashkëkohorë në vendin e tij, vdiq të shtunën mbrëma në Damask, nga sëmundja e zemrës, në moshën 59-vjeçare. Si kronisti kryesor i luftës shkatërruese civile të Sirisë, ky romancier i lindur në Aleppo nuk e la kurrë atdheun e tij. “Unë qëndroj sepse…

Ka vdekur shkrimtari i njohur sirian Khaled Khalifa Lexo më shumë »