FOTO: Portieri i RK Alkaloid Galevski me më së shumti pritje në raundin e EHF Ligës Evropiane

Hendbollistet e Alkaloidit për herë të parë në historinë e klubit këtë sezon performuan në skenën ndërkombëtare dhe përshtypja e parë është se ata u treguan rivalë të denjë dhe me krenari përfaqësonin hendbollin maqedonas. Lojtarët e udhëhequr nga trajneri Kiril Lazarov jo vetëm që fituan pikën e parë evropiane, por edhe fitoren e parë evropiane. Në gjashtë të fundit...

FOTO: Portieri i RK Alkaloid Galevski me më së shumti pritje në raundin e EHF Ligës Evropiane Lexo më shumë »

Angelovski: PPD Zagreb është institucion hendbolli, ndërthurje e përvojës dhe rinisë

Të enjten në kuadër të Ligës së Kampionëve të EHF-së, hendbollistet e Eurofarm Pelisterit do ta luajnë ndeshjen e 18.45-të sezonale dhe të fundit për këtë vit kundër PPD-së së Zagrebit (10:XNUMX) në sallën “Boro Çurlevski” në Manastir. Kampioni aktual i Maqedonisë ende po i ndjek pikët e para në grupin “A”, e nga ana tjetër për kampionen kroate kjo...

Angelovski: PPD Zagreb është institucion hendbolli, ndërthurje e përvojës dhe rinisë Lexo më shumë »

Lazarov: Jam i lumtur sepse kjo është një fitore historike për Alkaloidin

Zëvendëskampioni maqedonas Alkaloid ka arritur fitoren e parë evropiane pasi ka mposhtur La Rioja 28:27 në Ligën Evropiane të EHF në Shkup sonte. Pas ndeshjes, trajneri i Alkaloidit, Kire Lazarov, u shpreh i kënaqur për fitoren e parë historike të klubit të tij në Evropë. “Jam i lumtur sepse kjo është një fitore historike për ekipin tonë. Urime lojtarëve të mi,…

Lazarov: Jam i lumtur sepse kjo është një fitore historike për Alkaloidin Lexo më shumë »

Fitorja e parë historike e Alkaloidit në Ligën Evropiane

Kampioni i Maqedonisë në hendboll, RK Alkaloid, ka shënuar triumfin e parë në Ligën Evropiane të EHF-së, pasi ka mposhtur sonte La Rioja me 28:27. Mysafirët nga Spanja luajtën mirë në pjesën më të madhe të pjesës së parë, madje në një moment pritën me pesë gola diferencë 10:5. Por përfaqësuesja e Maqedonisë vendosi ritmin në fund të parë...

Fitorja e parë historike e Alkaloidit në Ligën Evropiane Lexo më shumë »

LSH, Andrija Nikolic: Eurofarm Pelister është një ekip i rrezikshëm, sidomos kur luan në shtëpi

Edhe pse Eurofarm Pelister është i fundit në grupin “A” pa pikë të fituar në EHF Handball Champions League, PPD Zagreb e pret një vizitë jashtëzakonisht të vështirë të enjten (18.45) në kuadër të xhiros së 10-të. Në duelin e parë të ndërsjellë të luajtur më 19 tetor në Zagreb, kampionët kroatë triumfuan me 27:18, ndonëse në pjesën e parë ishte ora 10:10. - Ashtu është, ata janë...

LSH, Andrija Nikolic: Eurofarm Pelister është një ekip i rrezikshëm, sidomos kur luan në shtëpi Lexo më shumë »

Lazarov: Do të mundohemi ta befasojmë sërish La Rioja

Të martën nga ora 18.45:XNUMX në SC “Jane Sandanski” në Shkup, klubi hendbollist Alkaloid do të luajë ndeshjen e fundit të sezonit në Ligën Evropiane të EHF-së. Nënkampioni i Maqedonisë, i cili humbi shanset për t'u kualifikuar në fazën tjetër, do ta ketë shansin e fundit për të marrë pikë të reja në kuadër të grupit "F" ndaj...

Lazarov: Do të mundohemi ta befasojmë sërish La Rioja Lexo më shumë »

Superliga: Eurofarm Pelister pa probleme ndaj ish-trajnerit “të tij” Joviç

Kampioni aktual Eurofarm Pelister nuk lejoi befasi në xhiron e parafundit të Superligës së Hendbollit të Maqedonisë pasi fitoi 32:31 ndaj Tinex Proletit. Ishte një duel mes skuadrës së Manastirit dhe ish-trajnerit të saj Aleksandar Joviq, i cili tashmë ndodhet në pankinën e Tinex Proletit. Në fillim të ndeshjes pati një luftë të barabartë në parket, rezultati...

Superliga: Eurofarm Pelister pa probleme ndaj ish-trajnerit “të tij” Joviç Lexo më shumë »

Lazarov: Vardari ka qenë dy herë kampion i Evropës, por kombëtarja nuk ka marrë asgjë nga kjo

Një prej hendbollistëve më të mirë të të gjitha kohërave, Kiril Lazarov, në intervistën për “Mozart Sport”, ka folur për rolin e tij të ri në jetë, projektin ambicioz të klubit të hendbollit “Alkaloid” nga Shkupi, zhvillimin e hendbollit maqedonas, karrierën e tij në lojë. , pse nuk e veshi kurrë fanellën e Vardarit, për ambiciet dhe dëshirat e tij... Më së shumti foli për të ardhmen, ambiciet e tij për të qenë...

Lazarov: Vardari ka qenë dy herë kampion i Evropës, por kombëtarja nuk ka marrë asgjë nga kjo Lexo më shumë »

Superliga: Fitore e lehtë për Vardarin ndaj Multi Essence

Skuadra e Vardarit arriti një fitore të re në Superligën vendase pasi sonte mposhti lehtësisht Multi Essence me 23:40. Që në fillim, “kuqezinjtë” nisën furishëm dhe tashmë në gjysmë të pjesës së parë kishin epërsi prej pesë golash (5:10). Përparësia e Vardarit vazhdoi të rritej, dhe në pushim skuadra e Nedanovskit tashmë po priste me...

Superliga: Fitore e lehtë për Vardarin ndaj Multi Essence Lexo më shumë »

FOTO | Trajneri Lazarov shpalli listën më të gjerë të hendbollistëve për Kampionatin Evropian

Kryetrajneri i Maqedonisë, Kiril Lazarov, ka publikuar listën më të gjerë të hendbollistëve që do të garojnë për Kampionatin Evropian në janar. Në listën e Lazarovit janë përfshirë 35 hendbollistë, nga të cilët do të përpilohet lista përfundimtare e lojtarëve që do të performojnë në tubimin e përzgjedhjeve më të mira kontinentale. Një surprizë në listë është hendbollisti Nicolas...

FOTO | Trajneri Lazarov shpalli listën më të gjerë të hendbollistëve për Kampionatin Evropian Lexo më shumë »