• Kronikë

Një person i panjohur i ka djegur një gomash në Karposh

Një zjarrvënës i panjohur dje herët në mëngjes ka hedhur një lëng të ndezshëm dhe ka djegur dritaren e një dyqani gomash në lagjen e Shkupit në Karposh, duke shkaktuar një zjarr që është dashur të shuhet nga zjarrfikësit. “Me datë 24.09.2022 është raportuar se rreth orës 04.00:48 në vitrinën e një dyqani gomash në zonën e Karposhit, në pronësi të M.F. (XNUMX) nga Shkupi, ka...

Një person i panjohur i ka djegur një gomash në Karposh Lexo më shumë »

Një “Mercedes” është djegur në Dellçevë, pronari ka parë dy zjarrvënës të dyshimtë

Një veturë Mercedez është djegur mbrëmë në Dellçevë dhe pronari thotë se ka parë dy persona të cilët dyshon se i kanë djegur, njofton MPB. “Me datë 25.9.2022, rreth orës 03.50:37, në Stacionin Policor Dellçevë është raportuar se në Dellçevë, në rr. “Macedonska”, zjarri ka shpërthyer në automjetin e udhëtarëve “Mercedes” me targa të Dellçevit, në pronësi të D.N. (XNUMX), i cili...

Një “Mercedes” është djegur në Dellçevë, pronari ka parë dy zjarrvënës të dyshimtë Lexo më shumë »

Një burrë nga Prilepi ka mbetur i plagosur në një përleshje për një vend parkimi në një pikë karburanti

Një banor i Prilepit është lënduar mbrëmjen e djeshme në një përleshje për një vend parkimi në një pikë karburanti në qytet, njofton MPB. “Me datë 25.09.2022 në ora 00.15:38 në Stacionin Policor Prilep është raportuar se në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit Prilep është sjellë i lënduari A.K.(24.09.2022) nga Prilepi. Sipas raportit, më 21.30 rreth orës XNUMX:XNUMX në një pikë karburanti në Prilep, pas një keqkuptimi të mëparshëm për...

Një burrë nga Prilepi ka mbetur i plagosur në një përleshje për një vend parkimi në një pikë karburanti Lexo më shumë »

150 shoferë të dehur janë sanksionuar gjatë natës, 36 kanë qarkulluar nëpër Tetovë

Mbrëmjen e kaluar (24/25.09.2022) në periudhën prej orës 22.00:04.00 deri në orën 150:36 është zbatuar aksion i përforcuar kontrolli për sanksionimin e drejtuesve të mjeteve që drejtojnë automjete nën ndikimin e alkoolit në territorin e Republikës së Maqedonia e Veriut, gjatë së cilës janë sanksionuar 20 drejtues mjetesh. Prej tyre, XNUMX në territorin e RSV Tetovë, XNUMX në territorin e RSV-së Shkup... ...

150 shoferë të dehur janë sanksionuar gjatë natës, 36 kanë qarkulluar nëpër Tetovë Lexo më shumë »

Kontrolli i veprimeve nëpër lokale, derdhje e konfirmuar alkooli tek të miturit dhe parregullsi të tjera

Gjatë natës dhe herët të mëngjesit të sotëm, në periudhën kohore nga ora 00.00:04.00 deri në ora XNUMX:XNUMX, punonjësit e policisë nga të gjitha Departamentet e Punëve të Brendshme, në bashkëpunim me inspektorët e inspektorateve shtetërore dhe nga administrata për të hyra publike në territorin e të gjithë vendit, ka kryer kontroll aksion për prezencën e të miturve në objektet hotelierike, objekte, kontroll për derdhjen dhe shitjen e alkoolit në...

Kontrolli i veprimeve nëpër lokale, derdhje e konfirmuar alkooli tek të miturit dhe parregullsi të tjera Lexo më shumë »

Tregtarët e arrestuar në Kroaci: një maqedonas, një serb dhe katër kroatë fituan 80.000 euro nga heroina

Policia kroate ekspozoi një shoqatë kriminale prej gjashtë anëtarësh, anëtarët e së cilës, duke përfshirë një maqedonas dhe një serb, akuzohen për kontrabandë heroine në Kroaci që nga shtatori i vitit të kaluar, dhe më pas e shisnin atë në tregun e drogës në qarqet e Istrës, Zagrebit dhe Splitit. - Qarku i Dalmacisë, njoftoi agjencia kroate e lajmeve.HINA. Gjatë arrestimit të dyshuarve iu sekuestruan 3,9 kilogramë heroinë. Policia dyshon për një shtetas 43-vjeçar nga veriu...

Tregtarët e arrestuar në Kroaci: një maqedonas, një serb dhe katër kroatë fituan 80.000 euro nga heroina Lexo më shumë »

VIDEO | Përleshje masive mes të miturve në Dibër Maalo

Një përleshje masive mes të miturve ka ndodhur dje në lagjen e Shkupit, Dibër Maalo. Fillimisht në rrjetet sociale dolën disa regjistrime të sherrit, e më pas informacioni u konfirmua nga MPB. “Me datë 23.9.2022 në ora 23.50:44 në SVR Shkup, R.M.(22.00) nga Shkupi ka raportuar se rreth orës XNUMX:XNUMX në rrugën “Orce Nikolov”, afër...

VIDEO | Përleshje masive mes të miturve në Dibër Maalo Lexo më shumë »

VIDEO: Në kontroll të MPB-së në Gjevgjeli është gjetur drogë dhe municione luftarake

Më datë 23.09.2022, zyrtarë policorë nga Departamenti i Policisë Kriminale, Departamenti për Trafikim të Paligjshëm me Drogë, Armë dhe Lëndë të Rrezikshme në koordinim dhe veprim të përbashkët me zyrtarët policorë nga ekipi operativ për bastisje në SVR Shkup dhe Zyra e Jashtme për Çështje Kriminale Gjevgjeli, me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore e Gjevgjelisë, ka kryer bastisje...

VIDEO: Në kontroll të MPB-së në Gjevgjeli është gjetur drogë dhe municione luftarake Lexo më shumë »

Bastisja në argjendaritë në Shkup, Tetovë, Gostivar dhe Kërçovë, sekuestrohen më shumë se dhjetë kilogramë ar pa vulë

Në kontrollet e kryera dje në argjendaritë në Shkup, Tetovë, Gostivar dhe Kërçovë, policia ka sekuestruar dje mbi 10 kilogramë sende të pavulosura (ar dhe bizhuteri ari) nga disa persona juridikë në zonën e qytetit, të cilët janë të angazhuar në blerja, prodhimi dhe shitja e bizhuterive ari. Bastisja është kryer nga punonjës policie të Departamentit për Krim Ekonomik dhe Korrupsion, në...

Bastisja në argjendaritë në Shkup, Tetovë, Gostivar dhe Kërçovë, sekuestrohen më shumë se dhjetë kilogramë ar pa vulë Lexo më shumë »

Kolegët janë përleshur në mesnatë në parkingun e një ndërmarrje publike në Shkup

Dy punonjës të një ndërmarrje publike në Shkup janë përleshur mbrëmë rreth mesnatës në parkingun e ndërmarrjes, njofton policia. “Me datë 23.09.2022 në ora 00.15:46 në RSSH Shkup është raportuar se është cenuar rendi dhe qetësia publike në një vend parkimi në një ndërmarrje publike në zonën e Gjorçe Petrovit në Shkup me një konfrontim fizik në mes të punonjësve G.N. (XNUMX) dhe...

Kolegët janë përleshur në mesnatë në parkingun e një ndërmarrje publike në Shkup Lexo më shumë »