• Kronikë

VIDEO | Trafiku në Hipodrom

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth një orë më parë në dalje nga Shkupi. Nga sa shihet nga video e postuar në Twitter, makina është thuajse e shtypur dhe ndodhet në gjelbërimin qendror që ndan autostradën. Nuk ka informacione për të lënduar apo viktima. Më shumë detaje priten nga MPB gjatë...

VIDEO | Trafiku në Hipodrom Lexo më shumë »

Një pasagjer 16-vjeçar në një motoçikletë në Veles ka mbetur i plagosur rëndë

Në SVR Veles mbrëmë është raportuar se në rrugën “Vardarska” në Veles një motoçikletë “Johnway” me targa të Velesit, e drejtuar nga një i mitur, ka goditur trotuarin dhe ka rënë në rrugë. Siç informojnë sot nga SVR Veles, në aksident lëndime të rënda ka pësuar një pasagjere e mitur femër, ndërsa lëndime ka pësuar drejtuesi i motoçikletës, konstatuar...

Një pasagjer 16-vjeçar në një motoçikletë në Veles ka mbetur i plagosur rëndë Lexo më shumë »

Parandalohej kontrabanda e qengjave, kërkonin t'i eksportonin në Shqipëri

Ministria e Brendshme dhe Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë parandaluan kontrabandimin e 63 qengjave, të cilët do të eksportoheshin në Shqipëri, të cilët rriteshin në afërsi të Prilepit. - Në një aksion të koordinuar automjeti me të cilin janë transportuar qingja është ndalur nga punonjës të policisë në Strugë dhe pas kontrollit të kryer nga inspektorët e AHV-së është konstatuar se po bëhet...

Parandalohej kontrabanda e qengjave, kërkonin t'i eksportonin në Shqipëri Lexo më shumë »

Kallëzim penal për 28-vjeçarin nga Veleshta që përhapte pornografi me fëmijë në rrjetet sociale

Njëzet e tetë vjeçari, banor i fshatit Veleshtë të Strugës, dyshohet se ka prodhuar dhe shpërndarë material pornografik, njoftoi sot SVR Ohër. Sipas informacioneve, policia ka bërë kallëzim penal kundër I.J. - Ai, duke përdorur aplikacionet e komunikimit, në...

Kallëzim penal për 28-vjeçarin nga Veleshta që përhapte pornografi me fëmijë në rrjetet sociale Lexo më shumë »

Hajduti u kap, sendet e vjedhura do t'i kthehen pronarit

Mëngjesin e sotëm policia ka arrestuar 35-vjeçarin V.V. nga Shkupi, i cili më herët rreth orës 3:XNUMX ka kërcënuar me një objekt të mprehtë një punonjës në një pikë karburanti dhe ka marrë para dhe një telefon. - Me të është bërë intervistë zyrtare dhe i janë gjetur dhe konfiskuar sendet e veprës penale, të cilat do t'i kthehen pronarit...

Hajduti u kap, sendet e vjedhura do t'i kthehen pronarit Lexo më shumë »

Një 21-vjeçar nga Prilepi ka humbur jetën në një aksident në rrugën Prilep-Manastir

Në rrugën rajonale Prilep- Manastir në dalje nga Prilepi, dje ka ndodhur një aksident ku një 21-vjeçar nga Prilepi ka humbur jetën. Ministria e Punëve të Brendshme ka dhënë sot detajet e aksidentit që bëri që kjo rrugë të mbyllej për qarkullim pasditen e djeshme. Aksidenti i trafikut ka ndodhur në mes të një kamioni Volvo me targa Kavadari, i drejtuar nga K.I (58) nga Kavadari.

Një 21-vjeçar nga Prilepi ka humbur jetën në një aksident në rrugën Prilep-Manastir Lexo më shumë »

Një i burgosur i liruar për fundjavë me kartë identiteti bullgar të falsifikuar donte të shkonte në Greqi

Policia arrestoi dje 32-vjeçarin AR. nga fshati Banicë, i cili në pikën kufitare Bogorodicë ka paraqitur letërnjoftim bullgar të falsifikuar në emër të huaj. Gjatë kontrolleve shtesë është konstatuar se A.R. dënimin me burg e ka vuajtur në Burgun e Shtipit, nga ku është liruar në fundjavë. – Me datë 08.07.2024 në ora 23.00:XNUMX në vendkalimin kufitar Bogorodicë,...

Një i burgosur i liruar për fundjavë me kartë identiteti bullgar të falsifikuar donte të shkonte në Greqi Lexo më shumë »

Një burrë ka humbur jetën pasi u përplas nga një tren

Një burrë rreth pesëdhjetë vjeç është përplasur nga një tren mbrëmë në hekurudhën afër bulevardit "Srbija". Nga përplasja ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit. Vdekjen e ka konstatuar mjeku i Emergjencës në Shkup. MPB-ja informon për MPB-në se në ora 20:20 të djeshme në SVR Shkup është raportuar se para mbikalimit në Blv. …

Një burrë ka humbur jetën pasi u përplas nga një tren Lexo më shumë »

Fillimisht e ka goditur me makinë, e më pas e ka rrahur

Dje në SVR Ohër është raportuar se D.M. nga fshati Leshani, Komuna e Debërcës, teksa lëvizte me veturë përgjatë bulevardit “Iluministët Maqedonas” në Ohër, ka goditur një motoçikletë të drejtuar nga 47-vjeçari Lj.Gj. nga Ohri. Menjëherë më pas, D.M. së bashku me D.J. nga fshati Kosel i Ohrit dhe V.M. nga fshati Lesani, kanë sulmuar fizikisht motoçiklistin dhe i kanë shkaktuar lëndime të rënda...

Fillimisht e ka goditur me makinë, e më pas e ka rrahur Lexo më shumë »