Karburantet ULTRA të gjeneratës së re, me teknologjinë e veprimit të dyfishtë

Makpetrol AD ​​si kompani me përgjegjësi shoqërore dhe kompani që kujdeset për të përmbushur nevojat e konsumatorëve të saj të çmuar është gjithmonë në hap me progresin më të fundit teknik dhe teknologjik në aplikimin e aditivëve më të fundit për përmirësimin e karakteristikave të derivateve si në shfrytëzim ashtu edhe në mbrojtje. mjeti i karakterit si dhe mjedisi. Në bashkëpunim…

Karburantet ULTRA të gjeneratës së re, me teknologjinë e veprimit të dyfishtë Lexo më shumë »

Mercedes dhe Toyota duan të hapin fabrika në Serbi, thonë zyrtarët e qeverisë

Republika e Serbisë mund të marrë dy fabrika të reja të kompanive të njohura të makinave “Mercedes” dhe “Toyota”, raportojnë mediat serbe. Revista Nedeljnik shkruan se kanë filluar negociatat për ndërtimin e fabrikave, duke cituar një sipërmarrës të mirëinformuar të përfshirë në komunitetin e biznesit gjerman dhe serb. “Negociatat janë duke u zhvilluar me disa prodhues botërorë të makinave. Më e largët…

Mercedes dhe Toyota duan të hapin fabrika në Serbi, thonë zyrtarët e qeverisë Lexo më shumë »

Grupi AUTOMACEDONIA feston 75 vjetorin: Njihuni me fytyrën e re të Automakedonisë!

Pas 75 vitesh ekzistence në treg, nën moton "Mosha nuk është vetëm një numër", Grupi sot i thotë lamtumirë ekzistueses dhe përfaqëson identitetin krejtësisht të ri korporativ të "Automakedonija", si dhe të kompanive që janë pjesë e ky grup. Logoja dhe motoja jubilare e “Automakedonija” – “Vitet nuk janë vetëm një numër”, pasqyrojnë traditën e gjatë, të dëshmuar…

Grupi AUTOMACEDONIA feston 75 vjetorin: Njihuni me fytyrën e re të Automakedonisë! Lexo më shumë »

Një version elektrik i veturës Fiat Panda do të prodhohet në Kragujevc

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuќi., ka njoftuar sot se vetura elektrike e tipit “Fiat Panda” do të prodhohet në fabrikën për prodhimin e veturave “Fiat” në Kragujevc. Vuќi вели se investimi i ri në fabrikën e veturave në Kragujevc do të jetë 190 milionë euro, prej të cilave 48 milionë euro do të ndahen nga buxheti i Republikës. Sipas…

Një version elektrik i veturës Fiat Panda do të prodhohet në Kragujevc Lexo më shumë »

VIDEO | Barzov: Mantra e të gjithë elitës politike në Evropë dhe botë është të zvogëlojë emetimet e CO2

Barcelona do të jetë në program në fillim të këtij muaji, sepse në organizimin e jurisë Auto Best ne kemi Eco Best Challenge, e cila është e fokusuar në teknologjitë e reja dhe makinat e reja - elektrike, tha Krumislav Misko Barzov për "Brifingun Utrinski". Mantra e të gjithë elitës politike në Evropë dhe botë është të zvogëlojë emetimet e CO2,…

VIDEO | Barzov: Mantra e të gjithë elitës politike në Evropë dhe botë është të zvogëlojë emetimet e CO2 Lexo më shumë »

Në këtë ditë për herë të parë u prodhua "Fico" i preferuar - simboli i automjetit të Jugosllavisë

66 vjet më parë, për herë të parë në rrugët jugosllave, filloi të voziste automjeti pafundësisht i lezetshëm "Zastava 750", ose i njohur gjerësisht "Fico". Sigurisht, nuk e mbaj mend “Fico” -n e parë, por e di me siguri se e gjithë lagja në fillim të viteve 80 ’kishte një kopje. Imazhi i një fiku të bardhë është si një kornizë e mbushur me nostalgji jugosllave. …

Në këtë ditë për herë të parë u prodhua "Fico" i preferuar - simboli i automjetit të Jugosllavisë Lexo më shumë »

Aston Martin i Princit Charles hip në një karburant unik - djathë dhe verë

Makina e cilësisë së mirë e Princit Charles Aston Martin përdor nënproduktet e verës dhe djathit si lëndë djegëse dhe është mjeti i përsosur për dhënien e një darke me stil. Princi Charles konsiderohet një luftëtar i zjarrtë i përkushtuar ndaj mjedisit dhe qëndrueshmërisë, dhe në përpjekje për ta zbatuar atë në jetën e përditshme. Një nga ato mënyra është konvertimi i tij…

Aston Martin i Princit Charles hip në një karburant unik - djathë dhe verë Lexo më shumë »

Çmimet e benzinës rriten për 0,5 denarë

Çmimet e benzinës do të rriten me 0,5 denarë nga mesnata, ndërsa nafta do të mbetet në të njëjtin çmim, tha Komisioni Rregullativ për Energji dhe Shërbime të Ujit. Sipas vendimit të Komisionit Rregullator, çmimet me pakicë të derivateve të naftës janë rritur me një mesatare prej 0,28 përqind krahasuar me Vendimin e datës 05.07.2021. Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER

Çmimet e benzinës rriten për 0,5 denarë Lexo më shumë »

BE do të heqë qafe benzinë ​​dhe naftë dhe ekziston një plan se si

Makinat me benzinë ​​dhe naftë hyjnë në histori. E ardhmja është në automjetet elektrike. Kjo është arsyeja pse Bashkimi Evropian të Mërkurën do të propozojë një strategji që do të arrijë neutralitetin e karbonit në luftën kundër ndryshimit të klimës në dekadën e ardhshme, shkruan Indeks.hr. Shumë fabrika prestigjioze të automobilave janë të vendosura në Evropë që dominojnë inovacionin e automobilave. Por makinat që

BE do të heqë qafe benzinë ​​dhe naftë dhe ekziston një plan se si Lexo më shumë »