Ripërdorimi i kutive të zbrazëta të akullores mund të jetë i rrezikshëm për shëndetin tuaj

Kutitë e zbrazëta të akullores mund të transferojnë kimikate në ushqimin që vendosni në to. Këto përfshijnë kimikate të tilla si stabilizues UV, zbutës ose substanca që gjenden në plastikë që mund të transferohen nga plastika në ushqim, shpjegojnë ekspertët. Prodhuesit sigurojnë përdorimin dhe konsumimin e pakujdesshëm të akullores që gjendet në...

Ripërdorimi i kutive të zbrazëta të akullores mund të jetë i rrezikshëm për shëndetin tuaj Lexo më shumë »

Brusketa mesdhetare: Një rostiçeri e shpejtë për të gjithë familjen

Brusketat perfekte janë të holla dhe krokante, me erë vaj ulliri, domate dhe barishte aromatike. Pavarësisht se çfarë erëza vendosni t'i vendosni, përbërësi sekret është zgjedhja e një djathi cilësor. Një meze e lehtë nëse jeni duke pritur mysafirë dhe nuk keni kohë të mjaftueshme për të përgatitur një meze. Mund t’i shijoni gjatë...

Brusketa mesdhetare: Një rostiçeri e shpejtë për të gjithë familjen Lexo më shumë »

Më të shpejtë se petullat: Roleta të bukura që kërkojnë vetëm disa përbërës

E krokante nga jashte dhe me leng nga brenda. Këto role të shijshme janë një mëngjes apo darkë ideale dhe mund t'i mbushni me çfarë të doni. Kombinimet e përbërësve shkojnë shumë përtej klasikëve me reçel ose çokollatë. Mund të kombinoni të gjitha mbushjet tuaja të preferuara, të shtoni copa bananeje me çokollatë dhe lyerje lajthie, si dhe krem ​​djathi...

Më të shpejtë se petullat: Roleta të bukura që kërkojnë vetëm disa përbërës Lexo më shumë »

Supë kremoze me domate me qumësht të thartë

Vendi ynë është i njohur për kultivimin e domateve shumë të shijshme, kryesisht në rajonin e Strumicës dhe të Shkupit. Më e famshmja është molla e shijshme, me ngjyrë rozë dhe karakteristika specifike shije. Shijen e tij zakonisht e shijojmë në kombinim me produktet e qumështit dhe përveçse është pjesë e shumë llojeve të sallatave, si frut i freskët mund të shërbehet edhe...

Supë kremoze me domate me qumësht të thartë Lexo më shumë »

Kugel me lëng sipas recetës së Jamie Oliver

Kugel është një pjatë klasike hebreje që ka filluar të jetë e dashur në të gjithë botën me kalimin e kohës për shkak të kores së saj krokante dhe brumit të lëngshëm. Është aq i mirë sa nuk keni nevojë të shtoni mish, por nëse dëshironi, mund të shtoni salsiçe të grirë ose proshutë. Përbërësit: – 3 kunguj të njomë – 3 karota të mesme – 2…

Kugel me lëng sipas recetës së Jamie Oliver Lexo më shumë »

Meze perfekte për t'u shoqëruar me birrën: mini qofte me mish dhe patate të stilit holandez

Qoftet e vogla janë një meze e lehtë e zakonshme në Holandë, e cila shpesh shërbehet si meze me birrë. Zakonisht bëhen nga mishi i viçit, i cili formohet në topa dhe më pas skuqet derisa të bëhet krokant. Disa kuzhinierë i shtojnë përzierjes kërpudha dhe patate, të tjerë i lënë jashtë dhe në vend të majonezës dhe djegës zakonisht përdorin...

Meze perfekte për t'u shoqëruar me birrën: mini qofte me mish dhe patate të stilit holandez Lexo më shumë »

Dreka pasohet nga ëmbëlsira: Tortë me hurma dhe arra

Hurmat janë ndoshta fruti më i ëmbël i natyrës. E rritur tradicionalisht në Irak, Afrikën e Veriut dhe Marok, ky frut përmendet më shumë se 50 herë në Bibël dhe rreth 20 herë në Kuran. Hurmat kanë një vlerë ushqyese vërtet mbresëlënëse. Shumica e kalorive të hurmës vijnë nga përbërja e saj e karbohidrateve, dhe një pjesë shumë e vogël nga...

Dreka pasohet nga ëmbëlsira: Tortë me hurma dhe arra Lexo më shumë »

E pasur me proteina: Supë me thjerrëza të kuqe

Thjerrëzat janë një nga bishtajoret më ushqyese që gjenden në tryezën tonë dhe janë të pasura me proteina, fibra vegjetale, hekur dhe përbërës të tjerë me një sërë veprimesh të dobishme për trupin tonë. Përveç kësaj, përgatitet lehtë dhe ka një çmim shumë të ulët. Kjo i bën thjerrëzat ndoshta burimin ushqimor më të disponueshëm të proteinave. Njerëzit...

E pasur me proteina: Supë me thjerrëza të kuqe Lexo më shumë »

Ëmbëlsirë suedeze - semla: Torta të mbushura me strukturë dhe shije unike

Nuk është e nevojshme të udhëtoni larg për të provuar këtë ëmbëlsirë tradicionale suedeze. Ëmbëlsira semla përgatiten lehtësisht në shtëpi. Kjo pastë sfoliat zakonisht mbushet me një përzierje bajamesh të copëtuara dhe krem ​​pana, por suedezët e pëlqejnë gjithashtu në kombinim me çokollatë, manaferra – dhe sigurisht kardamom, një erëz që u jep aromën e tyre karakteristike. Këto ëmbëlsira…

Ëmbëlsirë suedeze - semla: Torta të mbushura me strukturë dhe shije unike Lexo më shumë »

Çdo ditë në formë gjithnjë e më të mirë: Sekreti i figurës së bukur të Kolinda Grabar-Kitarović është në dietën e liposuksionit

Ish-presidentja e Kroacisë humbi një numër të konsiderueshëm kilogramësh dhe e çoi figurën në perfeksion. Siç e ka theksuar vazhdimisht, transformimi i saj drastik vizual është për shkak të dietës me liposuksion. Plani i të ushqyerit u hartua nga dietologu nga Sarajeva Kenan Mandra. – Shumë njerëz më pyesin se cili është sekreti im, dhe unë u përgjigjem se linja ime e mirë...

Çdo ditë në formë gjithnjë e më të mirë: Sekreti i figurës së bukur të Kolinda Grabar-Kitarović është në dietën e liposuksionit Lexo më shumë »