Kichevchanec fitoi një raport, krijoi një profil të rremë dhe publikoi foto eksplicite

Facebook
Rrjeti social Facebook / Foto: EPA-EFE / SASCHA STEINBACH

Zyra e jashtme për çështje kriminale Gostivar ka paraqitur kallëzim penal kundër një 36-vjeçari, banor nga fshati Mamudovci i Kërçovës, për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për veprën penale “keqpërdorim i të dhënave personale”.

“Me datë 29.05.2022, i akuzuari ka keqpërdorur fotografitë personale të një gruaje nga Gostivari dhe ka krijuar një profil të rremë në rrjetin social Facebook, dhe më pas ka ngarkuar të dhënat personale, fotografinë e saj dhe dy fotografi me përmbajtje eksplicite”, thuhet në MPB. tha.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës