Pretendime të çuditshme për shëndetin e Jamie Foxx: Ai u verbër dhe u paralizua për shkak të vaksinës kundër Covid

Jamie Foxx / Foto: EPA-EFE/NINA PROMMER

Pretendime të çuditshme dhe tronditëse u përhapën në internet se aktori hollivudian Jamie Foxx kishte goditje në tru për arsye të vaksina kundër koronavirusit, por zëdhënësi i tij e mohoi me forcë këtë.

Një zëdhënës i Fox e mohoi këtë teoria e çuditshme e konspiracionit i cili u përhap në internet, sipas të cilit aktori u sëmur rëndë si pasojë ndhe vaksinimi kundër Covid-19.

Jamie (55) u sëmur në mënyrë misterioze dhe përfundoi në spital gjatë xhirimit të komedisë aksion "Back In Action" me Cameron Diaz, pas së cilës ai u shtrua në një spital të specializuar në trajtimin e të rriturve me kushte të rënda, duke përfshirë shërimin nga pasojat e një goditjeje, edhe pse diagnoza e tij nuk është zbuluar.

Megjithatë, pretendimet janë përhapur tani në mediat sociale se ai u sëmur rëndë pas marrjes së vaksinës, duke filluar me podkaster AJ Benz, i cili e bëri pretendimin tronditës dhe të pabazë në një talk show online se Xhemi mbeti pjesërisht i paralizuar dhe i verbër pas marrjes së vaksinës.

Ai deklaroi se Jamie u detyrua të merrte vaksinën për të punuar në filmin e ri dhe atë mpiksja e gjakut çoi në një goditje në tru, të cilën zyrtarët e Fox e mohuan dhe i thanë NBC News se këto pretendime janë krejtësisht të rreme.

“Deklaratat e Benz bazohen në burimet e tij konfidenciale, ndaj nuk mund të spekuloj përtej asaj që tha në emision. Unë sinqerisht shpresoj se ata e kanë gabim dhe që zoti Fox të shërohet plotësisht. Nuk ka asnjë provë apo arsye për të besuar se gjendja e tij shëndetësore lidhet drejtpërdrejt me vaksinën. Çdo provë për këtë duhej të vinte nga mjekët e tij”, tha Pinsky, në emisionin e të cilit filloi gjithçka.

Ai shtoi se mbështet dhe rekomandon të gjitha vaksinat e sigurta, por shtoi se një numër alarmant i jetëve të njerëzve është ndryshuar ndjeshëm nga efektet anësore, problemet shëndetësore dhe vdekja e njerëzve të dashur dhe se disa shenja tregojnë një lidhje me vaksinat mRNA.

Sipas informacioneve të fundit, Xhemi dyshohet se ka pësuar infarkt dhe ai e ka zbuluar këtë informacion boksieri Mike Tyson.

“Ai nuk po ndihet mirë. Ata thanë se ishte një goditje në tru, nuk e kam idenë se si ndodhi”, tha Majk në një paraqitje të ftuar në podkastin e Valuetainment.

Gjendja shëndetësore e Jamie Foxx ka tronditur fansat dhe të dashurit e tij dhe të gjithë janë ende në pritje të informacioneve të reja për gjendjen e tij.

Mike Tyson zbuloi detaje tronditëse për Jamie Foxx: Pati një goditje në tru, nuk ndihet mirë!

Vajza e Jamie Foxx më në fund ka zbuluar gjendjen dhe vendndodhjen e tij

Jamie Foxx në prag të vdekjes: Shpëtimi dramatik i aktorit të famshëm

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës