• жена

Жена измамена за 250.000 фунти: Сакала да најде сродна душа преку веб-страница за запознавање, па останала без заштедата

Седумдесет и деветгодишна жена од Даблин ја изгубила својата заштеда од 250.000 фунти (290.000 евра) откако била измамена од маж кој се претставувал преку лажен профил на веб-страница за запознавање. Елизабет Фергусон била менаџер на универзитет и водела успешен бизнис, но за само неколку месеци во 2022 година, целата своја заштеда му ја предала на …

Жена измамена за 250.000 фунти: Сакала да најде сродна душа преку веб-страница за запознавање, па останала без заштедата Read More »