Gjatë kontrollit të një automjeti janë gjetur 800 kilogramë produkte ushqimore të skaduara

Policia e trafikut kryen kontrollin e automjeteve/“Sloboden Pechat”- Dragan Mitreski

Rreth 200 kilogramë ushqime të skaduara janë gjetur gjatë kontrollit në automjetin e A.B.(43) nga Haraçina, i cili është i privuar nga liria. Më pas, policia ka kryer kontroll edhe në një magazinë në zonën e Gazi Babës, në pronësi të BM (45), ku janë gjetur 600 kilogramë artikuj ushqimorë me afat të skaduar dhe ambalazhim bosh për paketimin e produkteve.

Produkti i gjetur është shpallur produkt i pasigurt nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë. Është zhvilluar një bisedë zyrtare me pronarin e magazinës në komisariat dhe pas zbardhjes së plotë të rastit do të bëhet kallëzim përkatës, njofton MPB.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës