ВИДЕО:Украина тврди дека во нападите на аеродромите во Луганск и Бердјански се уништени руски хеликоптери

Украина објави дека извела воздушни напади на аеродроми во окупираните делови на истокот на земјата, при што биле уништени девет руски хеликоптери. Во нападите на градовите Бердјанск и Луганск, оддалечени 85, односно 100 километри од најблискиот фронт, биле погодени и систем за противвоздушна одбрана и складиште за муниција. Прорускиот гувернер на Запорожје, Владимир Рогов, изјави …

ВИДЕО:Украина тврди дека во нападите на аеродромите во Луганск и Бердјански се уништени руски хеликоптери Read More »