На голот на Милан против Јувентус ќе биде 41-годишник кој не бранел две години

Во Италија со голема возбуда се очекува неделното дерби помеѓу Милан и Јувентус, а пред овој натпревар тимот на Милан се соочува со сериозни проблеми на голманската позиција. Првиот голман на Милан, Мајк Мањан како што е познато доби црвен картон на претходниот натпревар од Серија А против Џенова, па поради тоа нема да може …

На голот на Милан против Јувентус ќе биде 41-годишник кој не бранел две години Read More »